1%

PRZEKAŻ 1% PODATKU
DLA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
KOŁO W BISKUPCU

KRS 0000339766

Skorzystaj z darmowych programów do wypełnienia PIT

 

 

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia
Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Jak przekazać 1 procent podatku? To proste!

  • należy obliczyć wysokość podatku za ubiegły rok oraz 1 proc. tej kwoty
  • należy wpisać w odpowiednie rubryki formularza PIT:

– Numer KRS 0000339766 (w formularzu PIT 37 pozycja 131)

– Wyliczony 1% podatku (w formularzu PIT 37 pozycja 132)

– jeśli pragną Państwo otrzymać informacje o wykorzystaniu przekazanych środków prosimy o wpisaniu adresu e-mail (w formularzu PIT 37 pozycja 134/135)

   PIT

  • należy złożyć zeznanie podatkowe w ustalonej formie.

Resztą formalności zajmie się Urząd Skarbowy.

Przekazując 1% samodzielnie decydujesz o tym, co stanie się z częścią twoich podatków. W ten sposób decydujesz, komu chcesz pomóc. Pamiętaj, przekazując 1% podatku na rzecz naszego STOWARZYSZENIA wspierasz realizowane przez nas cele i pomagasz tym, na rzecz których działa nasze Stowarzyszenie. Mamy wiele planów i marzeń i nawet najmniejsza darowizna pozwala nam na kontynuowanie naszej działalności. Dziękujemy za każdą dokonaną wpłatę.

Zachęcamy również do przekazania darowizn na cele statutowe OPP (można je odliczyć od podstawy opodatkowania). Darowiznę można wpłacić w każdym momencie na nasze konto bankowe:
PKO BP: 72 1020 3639 0000 8402 0037 1286
BGŻ: 67 2030 0045 1110 0000 0217 4900

Kto może przekazać darowiznę naszemu Stowarzyszeniu?

  • osoba fizyczna – wartość darowizny, która podlega odliczeniu, nie może przekroczyć 6 % dochodu podatnika za dany rok podatkowy.
  • osoba prawna – wartość darowizny, która podlega odliczeniu, nie może przekroczyć 10 % dochodu za dany rok podatkowy.

Dowodem, który poświadcza darowiznę jest dowód wpłaty na rachunek bankowy.

Z góry Dziękujemy za udzieloną pomoc !

Plakat-Centrum

Od 1992 roku tworzymy system pomocy i wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Swoimi działaniami obejmujemy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z upośledzeniem umysłowym, sprzężonymi niepełnosprawnościami i chorobami, dając im szansę na aktywne i godne życie. Dzięki Waszemu wsparciu w 2015 roku zebraliśmy 24660,58zł. To wielkie wsparcie i pomoc w realizacji naszych działań, zwłaszcza budowy Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego, które pozwoli na stworzenie kompleksowego i nowoczesnego systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością.

Nasze stałe działania:

● Prowadzimy działania z wczesnego wspomagania i usprawniania rozwoju od momentu wykrycia niepełnosprawności lub wystąpienia niepokojących objawów w rozwoju dziecka, od urodzenia do 7 roku życia. Oddziaływania prowadzone są przez zespół specjalistów w skład którego wchodzą: lekarze, psycholodzy, logopedzi, fizjoterapeuci i pedagodzy specjalni.

● Umożliwiamy dzieciom  upośledzonym umysłowo, ze sprzężonymi niepełnosprawnościami spełnianie obowiązku szkolnego i nauki, terapię w grupie i zajęcia indywidualne,  kontakt z rówieśnikami, kontakt z szerszym środowiskiem społecznym a także  rehabilitację, opiekę medyczną  i rekreację w ramach prowadzonych działań w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym.

● Aktywizujemy społecznie i zawodowo dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, dając im szansę na aktywne życie i wejście na otwarty rynek pracy poprzez uczestnictwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej i realizację działań projektowych.

● Organizujemy pracę zawodową osób z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością. Zatrudniamy w Zakładzie Aktywności Zawodowej 30 osób z najcięższymi niepełnosprawnościami, z czego większość stanowią osoby z upośledzeniem umysłowym, które nie znalazły zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

● Przygotowujemy osoby z niepełnosprawnością intelektualną do jak największej samodzielności i niezależności prowadząc treningi mieszkaniowe i realizując liczne projekty aktywizujące społecznie i zawodowo.

Nasze Stowarzyszenie obejmuje stałym wsparciem ponad 200 osób niepełnosprawnych w różnym wieku!

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam