Dodano: 8 czerwca 2017

Wychowankowie zespołów rewalidacyjno – wychowawczych „O”, „L”, „M” oraz uczestnicy projektu „Zwiększanie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksową rehabilitację” w dniu 05. czerwca rozpoczęli swoją letnią przygodę!

Pierwszy dzień letniska – poniedziałek, zapoczątkował wyjazd na żagle po jeziorze Dadaj. W żeglarski nastrój wprawiały nas dźwięki muzyki szant, która wybrzmiewała w naszych uszach. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – silnie wiejącego wiatru wyruszyliśmy łódką na krótki rejs. Po powrocie z wycieczki nadszedł czas na wspólne pieczenie ciasta z truskawkami. Każdy z wychowanków miał okazję dołożyć „ziarenko mąki” do naszego wypieku. Wyszło smakowicie! Ciasto pojechało z nami nastepnego dnia na kolejną przygodę – do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Dwiema Tęczami” w Łabędziewie. I tak rozpoczęliśmy drugi dzień letniska.

Wyjazd do Łabędziewa okazał się idealną oazą ciszy, spokoju i relaksu, z której z radością korzystali wszyscy uczestnicy. Nieocenionym doświadczeniem było spróbowanie mleka od krowy z porannego udoju, przebywanie wśród oswojonych zwierząt, takich jak: dzik, koń, owca, przepiórki czy koty. Punktem kulminacyjnym pobytu w Łabędziewie było ognisko i delektowanie się pieczonymi kiełbaskami oraz ciastem truskawkowym. Właścicielom gospodarstwa agroturystycznego „Pod Dwiema Tęczami” jeszcze raz serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas na łonie natury. Drugi dzień letniska zakończył wieczorny odpoczynek w naszym ogrodzie, któremu towarzyszyły dźwięki gitary. Wychowankowie z chęcią dotykali, a nawet szarpali struny tego instrumentu. Kwintesencją dnia było delektowanie się smakiem lodów owocowych.

Nadszedł czas na dzień ostatni…Do naszej przygody zaprosiliśmy Tulę, czyli zaprzyjaźnionego psa, który pokazywał nam różne sztuczki i umiejętności. Zabawa z Tulą wypełniła nasz czas, a przede wszystkim nasze serca. Przytulaniom nie było końca!

Wspólnie spędzony czas minął nam w mgnieniu oka, dlatego już dziś planujemy kolejne wyjazdy i przygody. Z uśmiechem na twarzy i planem na przyszły rok zakończyliśmy wspólny, trzydniowy rejs.

Ahoj!

 

Anna Jamrozik

Beata Połuszańczyk

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam