Dodano: 3 lipca 2017

Czerwiec to miesiąc, który upłynął młodzieży z zespołów edukacyjno- terapeutycznych A, B, E, F na  integracji  oraz wzmacnianiu  więzi emocjonalnych między sobą, rodzicami, nauczycielami i opiekunami.

Już pierwszego czerwca 2017 roku zaczęliśmy aktywnie wyruszając na ulicę Polną, gdzie czekali na nas rodzice Martyny na posesji ich domu z letnim piknikiem. Wspólny poczęstunek oraz zabawa taneczna przy znanych utworach muzycznych dała wychowankom sporo szczęścia i radości.

Kolejna wspólna przygoda czekała wszystkich na „Letnisku” organizowanym w dn. 07.06.2017r. do 09.06. 2017r.

Rozpoczęciem „Letniska” była wycieczka do Sadowa zorganizowana we współpracy z rodzicami  Julii. Choć poranek przywitał nas deszczem, to na miejscu mieliśmy piękną pogodę, która pozwoliła nam na  wspólne rozmowy  w promieniach słońca. Wszyscy rozgościliśmy się przy  stole zastawionym różnorodnymi smakołykami, zaś unoszący się zapach z grilla zachęcał nas do kosztowania dań mięsnych.  Mieliśmy okazję zagrać w siatkówkę, która wzbudziła duże zainteresowanie i sporo emocji  wśród  uczestników.

Czwartek, 8 czerwca  2017 roku, otwierał przed nami drzwi do kina „Helios” w Olsztynie z filmem przygodowym pt. „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Po powrocie regenerowaliśmy siły przed kolejnymi aktywnościami zaproponowanymi przez panie fizjoterapeutki. Dużą atrakcją w tym dniu okazało się wyjście  na lody do restauracji „Przystań Warmińska” oraz dyskoteka, gdzie w rolę didżeja wcielił się jeden z wychowanków, Maciej Falkowski.

„Letni piknik” w Parlezie Wielkiej  zorganizowany przez Państwo Łyżwa  wieńczył nasze „Letnisko”. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu, poczęstunek oraz zabawa taneczna dały nam możliwość wzmocnienia więzi emocjonalnych między wychowankami, rodzicami i nauczycielami.

Zbliżający się koniec roku szkolnego i ładna pogoda sprzyjał wspólnym wyjściom wychowanków zespołów edukacyjno- terapeutycznych A, B, E, F.

        Środa 21 czerwca 2017r to dzień najbardziej wyczekiwany przez wszystkich wychowanków Wszyscy wybraliśmy się na pizzę  do restauracji „Festina” w Biskupcu. Tam podsumowaliśmy cały rok szkolny, działania edukacyjne i kulturalne. Wychowankowie wypowiadali się na temat swoich przeżyć i emocji związanych z udziałem w Teatrze Terapeutycznym „Kłobuczki”. Wszyscy wyrazili chęć do dalszej współpracy związanej z teatrem.

 Ten rok sprzyjał wspólnym wyjściom, spacerom oraz wycieczkom, co sprawiało, że wychowankowie jeszcze bardziej się poznawali oraz zacieśniali więzi.

Uroczyste wręczenie świadectw i dyplomów oraz piknik na posesji Ośrodka po roku pełnym wrażeń przybliżyło wychowanków do wakacji i zasłużonego wypoczynku.

                                     Bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych spotkań

 

 

                                                                                                   Iwona Chyczewska

                                                                                                   Anna Podlasińska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam