Dodano: 16 października 2015

        Eksperymenty i doświadczenia to dla nas ciekawy sposób odkrywania świata. Jesienią ochoczo rozpoczęliśmy kolejne przygody wcielając się w rolę badaczy. Nie obeszlibyśmy sie bez lupy, mikroskopu, latarki oraz aparatu fotograficznego. Staraliśmy się bacznie obserwować i badać przyrodę. To właśnie świat przyrody jest obiektem naszego zainteresowania.

        Zajęcia odbywały się nie tylko w sali edukacyjnej, ale także w plenerze – w Parku Miejskim w Biskupcu czy na posesji Ośrodka. W ramach cyklu o eksperymentach 25.09.2015 roku odbyliśmy wycieczkę do Olsztyńskiej Szkoły Wyższej podczas, której braliśmy aktywny udział w warsztatach pod nazwą: "Europejska Noc Naukowców".  Obserwowaliśmy wyścig ślimaków, badaliśmy cebulę pod mikroskopem, rozpoznawaliśmy różne produkty po zapachach. Wybrane osoby mogły pójść do kina 7d, gdzie mogliśmy poczuć się jak w kosmosie i w podwodnym świecie. Mogliśmy też spróbować różnego  rodzaju  chleba.

     Bardzo nam się podobało i wszyscy wróciliśmy w dobrych  humorach. Jesteśmy  wciąż  ciekawi  nowych  eksperymentów i doświadczeń. Mamy nadzieję, że także w przyszłym roku  zostanie zorganizowana taka wycieczka. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

                                Sandra Kotlarczyk we współpracy z nauczycielami

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam