Dodano: 29 stycznia 2016

BAL KARNAWAŁOWY „HITY ZE ŚWIATA MUZYKI“

 

W karnawale, w karnawale

wszyscy urządzają bale.

W każdym kraju, w całym świecie

tańczą starsi, młodzież, dzieci.

Jechaliśmy pociągami

w długą podróż z przygodami.

Zwiedziliśmy różne kraje,

widzieliśmy różne bale.

W Niemczech tańczy się Kaczuchy,

w Szwecji Abbę znają zuchy,

Brzmi w Afryce „Waka, waka”,

Disco-polo hit Polaka!

Tańczą w Stanach Rock-and Rolla

Elvis-królem – każdy woła!

Niech zabawa trwa w najlepsze,

póki jest karnawał jeszcze!

Niech się każdy o tym dowie –

tekst poniżej Wam opowie!

 

 

Taniec, radość, uśmiech, muzyka- to tylko kilka słów, którymi można opisać Bal Karnawałowy 2015/2016 w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Biskupcu.

W tym roku swe gościnne progi otworzyła przed nami restauracja „Słoneczny brzeg“ w Rukławkach. Za oknami, mogliśmy podziwiać mroźną zimę, bajkowy widok na zaśnieżone brzegi jeziora Dadaj, zaś w środku na sali….rock&rollowe grochy i chusty wprost ze Stanów Zjednoczonych, afrykańskie makijaże i bransolety; dzwony i cekiny niczym Abba ze Szwecji. Nie zabrakło również żółtych Kaczuch oraz Akcentu disco polo. Piękne, kolorowe stroje inspirowane stylami muzycznymi z całego świata – to wychowankowie Ośrodka wraz
z nauczycielami przygotowali się na  nasz "Światowy Karnawał".

Podczas zabawy każda drużyna przedstawiła układ taneczny do wybranego przez siebie hitu muzycznego. Śmiało można stwierdzić, że potrafimy nie tylko doskonale się bawić ale również jesteśmy świetnymi tancerzami i choreografami. Jednak Bal Karnawałowy to nie tylko zabawa i taniec, jest to także doskonała okazja do wykazania się zręcznością jak podczas zabawy chustą animacyjną i balonami, a także wiedzą muzyczno- geograficzną – w trakcie konkursu "Jaki to kraj?", w ramach którego wychowankowie odgadywali pochodzenie hitów takich jak: Makarena, Kalinka, Felicita. W nagrodę za doskonały refleks oraz wiedzę wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, które uroczyście wręczyła pani Dyrektor Jadwiga Marzjan.

Nie był to jednak koniec atrakcji. Zawitał do nas jeszcze jeden, szczególny gość- Święty Mikołaj. Jak co roku pamiętał o nas i miał przygotowaną miłą niespodziankę dla każdego dziecka.

Świetna zabawa pod hasłem "Hity ze świata muzyki" była z pewnością miłym zakończeniem nauki w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.

 

Wszystkim, którzy wybierają się na ferie zimowe życzymy aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.

 

 

                                                                                                                      Marta Lorkowska

                                                                                                                      Magdalena Wus

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam