Dodano: 4 marca 2016

Uczestnicy projektu "Zwiększenie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksowa rehabilitację" współfinansowanego ze środków PFRON, udali się 18.02.2016 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

         Panie bibliotekarki zaprezentowały nam różnego rodzaju książki, których format, faktura i wielkość dostosowane są do możliwości percepcyjnych czytelników. Wśród nich znalazły się między innymi książki dla osób niewidomym lub słabowidzących. Pracą bibliotekarza, oprócz zarządzania katalogiem książek, jest prowadzenie wykładów dla korzystających z czytelni i wypożyczalni. My uczestniczyliśmy w wykładzie pokazowym, na którym oprócz badania książek, obserwowaliśmy sposób ich okładania.

         Wyjście do biblioteki było dla nas miłym doświadczeniem. Już samo otaczanie się regałami z książkami, wchłanianie ich zapachu i delektowanie się atmosferą ciszy, stanowiło dla nas niezapomniane przeżycie. Uśmiech pań bibliotekarek i ich postawa pełna otwartości i życzliwości, podkreślały tę atmosferę. Na pewno w przyszłości jeszcze raz wybierzemy się do biblioteki!

Alina Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam