Dodano: 27 maja 2015

Chwila wytchnienia po występach w Ośrodku w Dniu Godności wystarczyła, aby „Dobre Nutki” pełne sił i entuzjazmu ruszyły w dalszą muzyczną podróż. Tym razem jej celem był udział w XII Festiwalu Ekologicznym „Czysty Powiat” w Kętrzynie. 23 maja 2015 r. na dużej scenie amfiteatru uczniowie gestami komunikacji pozawerbalnej Makaton zaprezentowali piosenkę „Pobudka z ogródka” z repertuaru Doroty Gellner. Swoim wykonaniem podbili serca publiczności i jury zdobywając upragnione pierwsze miejsce w kategorii Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze. Radość, satysfakcja i duma ze zdobytego miejsca towarzyszyły „Dobrym Nutkom” podczas odbierania nagród, dyplomów oraz statuetki.

            Konkurs piosenki ekologicznej to nie była jedyna atrakcja Festiwalu Ekologicznego. Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursach organizowanych przez Lasy Państwowe, konkursie plastycznym oraz obejrzeć przeglądy Gminnych Ośrodków Kultury, gdzie dzieci i młodzież prezentowała swoją twórczość muzyczną i taneczną.

            Zdobyte nagrody będą przypominać „Dobrym Nutkom” o mile spędzonym czasie w Kętrzynie oraz, rzecz jasna –festiwalowym zwycięstwie.

 

Magdalena Wus

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam