Dodano: 17 maja 2016

Wzorem lat ubiegłych wszystkie placówki Biskupieckiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wzięły udział w tegorocznych obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbyły się 13 maja 2016 roku.

Wspólne świętowanie rozpoczął Marsz Godności w integracji ze społecznością lokalną. Podopieczni Stowarzyszenia wspólnie z rodzicami, przyjaciółmi, opiekunami, kadrą, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami miasta i gminy Biskupiec, gmin i powiatów ościennych przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami miasta.

W Marszu Godności udział wzięły władze powiatu olsztyńskiego: Pani Starosta Małgorzata Chyziak, Burmistrz Biskupca Pan Kamil Kozłowski, zastępca Burmistrza Biskupca Pani Katarzyna Nowakowska oraz pracownicy Urzędu Miasta, radni miasta Biskupiec i radni Powiatu Olsztyńskiego, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Pan Przemysław Zieliński, , przedstawicielka PCPR Pani Magdalena Milczarek, wicedyrektor PPPP w Olsztynie Pani Teresa Majsiej, Dyrektor MOPS w Biskupcu Pani Danuta Plucińska, Nadleśniczy Leśnictwa Wipsowo Pan Wojciech Matuszak, członek Zarządu Powiatu Olsztyńskiego Pani Elżbieta Samorajczyk, odwiedził nas również Burmistrz Bisztynka Pan  Marek Dominiak. Świętowali z nami dyrektorzy, uczniowie, nauczyciele szkół, przedszkoli, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Kół PSOUU z naszego województwa: Działdowo, Dobre Miasto. Przedstawiciele WTZ z Olsztynka, uczniowie i nauczyciele Szkoły Przysposobienia do Pracy w Olsztynie, przedstawiciele instytucji wspierających naszą działalność, zakładów pracy.

Uroczystości na Placu Wolności rozpoczęła Przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Biskupcu Pani Jadwiga Marzjan, która podzieliła się refleksją na temat Godności każdego człowieka w tym także niepełnosprawnego intelektualnie i jego miejsca w społeczności lokalnej. Głos zabrali również zaproszeni goście. Miłym akcentem łączącym ludzi był taniec integracyjny zaproponowany przez kadrę Stowarzyszenia. Wypuszczono do nieba zielone balony symbolizujące barwy naszego Stowarzyszenia.

Następnie na posesji PSOUU rozpoczął się Integracyjny Plener. Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych przedsięwzięciach na stoiskach przygotowanych przez kadrę PSOUU. Dużym zainteresowaniem cieszyło się  stoisko eksperymentów, ze starego coś nowego, mydlarnia, stoisko z ziołami oraz wspólne malowanie obrazu i twarzy dzieci przybyłych na piknik, wspólne granie na bębnach oraz wykonywanie kartek okolicznościowych metodą Iris Folding. Na stoisku kiermaszowym można było podziwiać wyroby rękodzielnicze podopiecznych Stowarzyszenia.

Wśród wielu atrakcji pleneru, dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, w której można było w chwili wytchnienia posilić się pysznym ciastem upieczonym min. przez rodziców naszych uczestników, a także smacznym bigosem i daniami z grilla. Imprezie towarzyszyła muzyka, wspaniała atmosfera i dobra pogoda.

Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację Dnia Godności w Biskupcu składamy serdeczne podziękowania, za to, że wciąż jesteście z nami i wspieracie nas!

 

Zapraszamy do fotorelacji !!!

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam