Dodano: 6 maja 2016

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

13.05.2016, godzina 10:00

Miejsce: Posesja PSOUU Koło w Biskupcu, ul. Gdańska 1

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu  w dniu 13.05.2016r. otwiera swoje progi, wychodzi na ulice w radosnym Marszu Godności i prosi byście Państwo do tych uroczystości dołączyli!

Co roku idziemy w kolorowym pochodzie, który łączy wszystkich mieszkańców, pozwala poczuć że jesteśmy dla siebie wsparciem, możemy dzielić się życzliwością i uśmiechem. Jesteśmy razem, każdy z nas jest jedyny i niepowtarzalny i wszyscy jesteśmy potrzebni sobie nawzajem. Chcemy zaznaczyć dziś swoją obecność, pokazać jak wiele możemy dać!

Ten dzień jest dla nas wielkim świętem:

„Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

To dzień, który obchodzi się w całej Europie jako Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Chcemy w tym dniu być otoczeni przyjaciółmi. Bądźcie z nami najpierw w barwnym korowodzie, Marszu Godności, który wyruszy z posesji PSOUU na Plac Wolności o godz.10:00. Na Placu Wolności wyślemy do nieba nasze nadzieje i życzenia w zielonych balonikach i podamy sobie ręce tworząc łańcuch otwartych serc. Później przejdziemy do siedziby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy ul. Gdańskiej 1. Mamy nadzieję, że to przyjazne miejsce jest wszystkim znane. Zapraszamy do tego by poznać je jeszcze lepiej. Na terenie ogrodu przygotowane będą stoiska, na których będzie można skorzystać z różnych atrakcji. Przygotować wymarzoną kartkę okolicznościową, zrobić pachnące mydełko, sprawdzić jak „ze starego zrobić coś nowego”, skorzystać z eksperymentów, spróbować przysmaków z naszej kawiarenki i kupić pachnące zioła oraz niepowtarzalne pamiątki.

Zostańcie z nami, dołączcie do kolorowego marszu. Oddacie nam chwilę swojego czasu, zyskacie niezwykłe emocje i wiarę w to jak wiele zależy od Nas wszystkich.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną to święto, które przynosi dobro nam wszystkim.

 

Jadwiga Marzjan, Przewodnicząca PSOUU Koło w Biskupcu 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam