Dodano: 22 maja 2014

Po raz kolejny Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu wzięło udział w Warmińsko – Mazurskich Dniach z Ekonomią Społeczną.

15 maja 2014 zorganizowany został „Dzień Otwarty z Ekonomią Społeczną” w Stolarni Zakładu Aktywności Zawodowej. ZAZ jest najmłodszą i prężnie rozwijającą się placówką Stowarzyszenia. W 2013 roku PSOUU Koło w Biskupcu otworzyło profesjonalną Stolarnię przy ulicy Czynu Społecznego 5 w Biskupcu gdzie w chwili obecnej zatrudnionych jest 14 osób z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną. Stolarnia produkuje meble ogrodowe i biurowe na zamówienie, a także świadczy różnorodne usługi stolarskie.

Większość osób, które odwiedziły stolarnię podczas „Dnia Otwartego”, po raz pierwszy miały możliwość przyjrzenia się tak aktywnej rehabilitacji zawodowej. Osoby niepełnosprawne zatrudnione w ZAZ wykonują profesjonalne produkty stolarskie na lokalny rynek. Największe zainteresowanie odwiedzających wzbudził ploter laserowy, którym wykonywane są usługi grawerskie i elementy dekoratorskie. Dziękujemy odwiedzającym za zainteresowanie i mamy nadzieję, że będą ambasadorami ekonomii społecznej w środowisku lokalnym.

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam