DZIEŃ SPORTU W OREW
Dodano: 17 kwietnia 2014

Dnia 28 marca.2014 roku odbył się IV Dzień Sportu i Zdrowia pod hasłem „Aktywnie i zdrowo przez życie”. Organizatorem imprezy, która odbyła się w hali widowiskowo sportowej w Biskupcu był zespół fizjoterapeutów OREW i pielęgniarek.

Po oficjalnym otwarciu przez panią dyrektor Jadwigę Marzjan, mogliśmy podziwiać umiejętności akrobatyczne grupy BC3Runn. Występ wzbudził wiele emocji wśród dzieci, młodzieży i gości.

Celem imprezy była nie tylko integracja wychowanków, ale także propagowanie zdrowego trybu życia. Nad bezpieczeństwem  uczestników  imprezy czuwał  „Kącik zdrowia”  pod nadzorem pielęgniarek. Dbając o siłę podczas zawodów sportowych panie serwowały również zdrowe owocowe przekąski i napoje. Uczestnicy podejmowali konkurencje w 6 kolorowych drużynach. "Wszyscy pragnęli zwyciężyć i wszyscy byli dzielni w swym wysiłku" –  dlatego po skończonych konkurencjach zostali odznaczeni złotymi medalami. Uśmiechnięci i z postawą sportowca wróciliśmy do swoich codziennych zajęć. Z trybun drużynom kibicowali licznie przybyli kibice z WTZ.

Po konkurencjach sportowych odbyło się spotkanie rodziców z przedstawicielami firmy ortopedycznej OrtoVita,  które dotyczyło zapoznania się  z nowymi zasadami refundacji NFZ, prezentacji sprzętu ortopedycznego (wózki, rowery dla dzieci z porażeniem, łuski, buty, balkoniki dla dzieci, gorsety, sprzęt sanitarny ).

Judyta Mickiewicz

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam