Dodano: 13 kwietnia 2017

Zdrowe odżywianie i prowadzenie zdrowego stylu życia to podstawa dobrego samopoczucia – o tym bardzo dużo uczą się wychowankowie OREW. 11 kwietnia, podczas obchodów Dnia Zdrowia,  mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą.

Z kolorowych plakatów dowiadujemy się, że każdy może o siebie zadbać i wcale nie jest to trudne. Wystarczy częste picie wody, jedzenie warzyw i owoców oraz ruch. Pomysłowość zespołów podczas przygotowywania plakatów była tak duża, że nie sposób było wyłonić zwycięzcę. W tej kategorii wygrali wszyscy. Medal dla każdego!

Wychowankowie nie poprzestali jednak na przygotowaniu plakatów. By wprowadzić wiedzę w życie, każdy zespół przygotował zdrowe drugie śniadanie. W salach unosiły się apetyczne zapachy surówek, sałatek, soków i koktajli. Były nawet szaszłyki owocowe.

Własnoręcznie przygotowane drugie śniadanie,  pyszne i kolorowe,  wprawiło w dobry humor nawet największego smutasa. Wspólne przyrządzanie posiłków to, przede wszystkim, dobra zabawa i powód do uśmiechu. A śmiech to zdrowie.

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam