Dodano: 17 lutego 2015

Ferie zimowe to wyjątkowy czas dla wszystkich wychowanków. Tegoroczne ferie w OREW upłynęły aktywnie, miło i bardzo szybko. Pomysłów na aktywne spędzenie tego czasu  nam nie brakowało. Chętnie wyruszaliśmy na spacery po Biskupcu obserwując wokół  wszelkie zmiany zachodzące w przyrodzie. Często odwiedzaliśmy nasze ulubione miejsce  – Park Miejski w Biskupcu. Korzystając z dobrej pogody dbaliśmy o swoją kondycję fizyczną. Wzmacnialiśmy także więzi emocjonalne między wychowankami.

Dnia 4 lutego 2015r. gościliśmy w Obiekcie rehabilitacyjno-mieszkalnym przy ul. Alei Róż na zajęciach integracyjnych z zespołem edukacyjno-terapeutycznym. Atmosfera była wspaniała. Humory wszystkim uczestnikom dopisywały. W miłym rewanżu zaprosiliśmy wszystkich  wychowanków z Obiektu rehabilitacyjno – mieszkalnego do Ośrodka na ul. Gdańskiej 1.  Podczas zajęć  wspólnie oglądaliśmy zdjęcia  na dużym ekranie projekcyjnym z Balu Karnawałowego. Wywołały one miłe wspomnienia wśród uczestników. Na koniec wszyscy chętnie skosztowali przygotowane słodkości.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie  plakatu  pt. „Drzewo przyjaźni”, na którym widnieją dłonie wszystkich uczestników.

Taka forma  zajęć łączonych  uświadamia  nam wszystkim,  jak ważna jest integracja między wychowankami, bowiem każdy w pełni może wyrazić samego siebie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć stanowiących piękną pamiątkę z ferii zimowych!

                                                                               Iwona Chyczewska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam