Dodano: 9 lutego 2015

Kto śpiewa, ten dwa razy się modli

św. Augustyn

 

                W zimową, śnieżną niedzielę 25.01.2015 r. zespół „Dobre Nutki” na specjalne zaproszenie jednego z członków zespołu – Adama Mędrka wybrał się do Kolna, aby tam w parafialnym kościele pod wezwaniem Trzech Króli zaśpiewać kolędy ilustrowane gestami systemu komunikacji pozawerbalnej „Makaton”.

Po krótkiej Mszy Świętej zespół zaprezentował wiernym zgromadzonym w Kościele kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz pastorałkę „Kolęda płynie z wysokości”. Chłopcy spisali się na medal, a głośne brawa, które zabrzmiały po występie były oznaką, że publiczności występ również się podobał. Pani sołtys Kolna w ramach podziękowania wręczyła nam słodki upominek, a ksiądz proboszcz obrazki. Po naszym występie swój koncert miał również chór gospel „Wniebogłosy”, który poruszył nas swoim entuzjazmem i ogromną energią.

Po występach czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Adam Mędrek wraz z całą rodziną zaprosili nas do swojego domu na mały poczęstunek, który okazał się wspaniałą rodzinną ucztą ze stołem zastawionym pysznymi ciastami, babeczkami i innymi słodkościami. Chłopcy mieli okazję pobawić się razem, a zabawom nie byłoby końca, gdyby nie fakt, że wszystko co dobre szybko się kończy i trzeba wracać do Biskupca.

Pobyt w Kolnie wspominamy bardzo miło i ciepło. Być może jeszcze nie raz tam zagościmy.

 

Magdalena Wus

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam