Dodano: 26 maja 2017

     Dziś drugi dzień obchodów Jubileuszu 25-lecia naszego Stowarzyszenia połączony z obchodami Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

     Jak co roku, w barwnym i wesołym Marszu Godności, wspólnie ze społecznością lokalną i zaproszonymi gośćmi, przeszliśmy ulicami miasta do Centrum Kultury Turystyki i Sportu, gdzie odbyły się główne uroczystości. Obchody były okazją do podsumowania 25 lat naszej działalności i podziękowania osobom oraz instytucjom, które miały wpływ na powstanie i rozwój naszego Koła. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicemarszałek  Województwa Warmińsko- Mazurskiego – Wioletta Śląska- Zyśk, Starosta Powiatu Olsztyńskiego –  Małgorzata Chyziak, Burmistrz Biskupca – Kamil Kozłowski i inni ważni goście. Niespodzianką dla nas była wizyta gości z Niemiec z powiatu Osnabrück.

     Wielu wzruszeń dostarczył nam występ teatru terapeutycznego „Kłobuczki”, wystawiając sztukę pt „Za niebieskimi drzwiami” oraz Ewelina Fic w piosence Beaty Bednarz pt „Anioły są wśród nas”.

     Dziś zostały wręczone również Kule Doskonałości- najwyższe odznaczenie PSONI oraz statuetki „Przyjaciel Stowarzyszenia”. Wszystkim gościom, mieszkańcom Biskupca i okolic, rodzicom, osobom z niepełnosprawnością oraz kadrze Stowarzyszenia serdecznie dziękuje za wszystkie lata i wspólne przeżywanie naszego Jubileuszu.

 Jadwiga Marzjan

Przewodnicząca Zarządu Koła

                                                            

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam