Dodano: 9 lutego 2016

Karnawał 2016 roku zapisze się w pamięci wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Biskupcu nie tylko poprzez radosne tańce na balu ale również niezwykłą noc spędzoną na salach edukacyjno – terapeutycznych. Podczas kiedy rodzice wychowanków tańczyli na balu wychowankowie OREW i uczestniczka WTZ wspólnie brali udział w innych karnawałowych atrakcjach.

Wieczór rozpoczęliśmy muzyką, śpiewem i tańcem jak przystało na czas karnawału. W dobrych nastrojach udaliśmy się z wizytą do restauracji Festina, wychowankowie częstowali się pizzą, ciastem, herbatą i kontynuowaliśmy dobre rozmowy. Spacerowym krokiem wróciliśmy do Ośrodka. W ramach relaksu graliśmy w gry stolikowe a później obejrzeliśmy Film pt.: „Pinokio”. Karnawał trwał równocześnie we wszystkich miejscach w Biskupcu. Dlatego grupa, która spędzała czas w hostelu również wykorzystywała każdą jego chwilkę. Karnawałowe gofry pachniały tak bardzo, że nawet zapach poprawiał wszystkim nastrój a smak był prawdziwą ucztą. Po takiej uczcie konieczny był wieczorny spacer co było bardzo ciekawą przygodą – oglądać znane ulice w wieczornej atmosferze to przygoda godna karnawału.

Wspólnie przygotowana kolacja: kanapki z wędliną, serem, pomidorem i ogórkiem oraz ciepła herbata smakowały w tych okolicznościach lepiej niż zwykle. Wieczór upływał w miłej atmosferze, nawet się nie spostrzegliśmy a już była godzina 21. Zmęczeni ale zadowoleni wychowankowie wraz z opiekunami udali się na zasłużony odpoczynek. Niezwykłe wrażenia zrobił na wychowankach widok materacy i pościeli w salach, w których zwykle odbywają się zajęcia. W takich okolicznościach można mieć tylko bardzo „edukacyjne” sny.

            Można postawić pytanie Kto bawił się lepiej? Rodzice? Czy ich dzieci? W tym miejscu nastąpiłaby tak długa dyskusja, że chyba lepiej zakończyć artykuł. My wiemy, że na pewno bawiliśmy się dłużej a Ci, którzy byli tej nocy w Ośrodku bądź w hostelu wychodzili przekonani o tym, że bawiliśmy się doskonale

 

Marta Lorkowska

Iwona Dajnowska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam