Dodano: 23 października 2014

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

Seneka

 

            14 października to szczególna data w kalendarzu każdego, komu edukacja jest bliska. Jest to ważny dzień zarówno dla nauczycieli, terapeutów, rehabilitantów, pedagogów, psychologów, logopedów, dyrektorów i całej obsługi Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu, jak i dla wychowanków, i ich rodziców. Święto Komisji Edukacji Narodowej przypomina nam wszystkim, jak ważną rolę w życiu pełni kształcenie oraz jak ważną pracę wykonują ci wszyscy, którzy o te kształcenie dbają. Jest to dzień, w którym z serc wszystkich podopiecznych płyną gorące podziękowania za trud nauczania.

            Nasi wychowankowie swoje podziękowania i życzenia przekazali „Koncertem Radosnej Edukacji”, podczas którego wszystkie piękne słowa zawarte były w piosenkach przez nich wykonywanych i płynęły prosto z ich serc, bo tym co kochają jest muzyka. Koncert prowadziła niezastąpiona para konferansjerów: Sandra Kotlarczyk i Karol Ziejewski, którzy oczarowali publiczność nie tylko pięknym wyglądem ale i profesjonalizmem. Zespół „Dobre Nutki” w piosence „Nic do stracenia” przypomniał nam, że czasami za mało bywa w nas empatii, zakładamy maski złe. Za mało potrafimy dostrzec, musimy z tego podnieść się. Życzył również wszystkim słodkiego miłego życia, wykonując piosenkę z repertuaru zespołu Kombi. Kamil Burdzin w piosence „Bałkanica” przypomniał wszystkim, jak bardzo lubimy dobrą zabawę i muzykę, a Adam Neuman, Maciej Falkowski, Dawid Kaczmarczyk
i Magdalena Roicka – że oprócz śpiewania lubimy także tańczyć, a swoim wykonaniem piosenki „Ona tańczy dla mnie” porwali wszystkich do tańca i wspólnej zabawy! Paweł Siwiński i Adrianna Łyżwa piosenką „Chodź pomaluj mój świat” wyrazili to, że swoją wspólną pracą i obecnością sprawiamy, że nasze życie staje się bardziej kolorowe. Piosenką finałową, która poruszyła całą publiczność była wspólnie wykonana „Jak nie my, to kto”, bo przecież jak nie my to nikt tego lepiej nie zrobi tu!

 

            Wszystkim pracownikom, dyrekcji, uczniom oraz ich rodzicom, raz jeszcze składamy serdeczne życzenia.

Macie iść w świat i prowadzić umiłowane przeze mnie dzieło

szerzenia dobra własnym życiem i własną pracą –

 zachęcając bliźniego, aby was w dobrym naśladował.

Kazimierz Jeże

 

Magdalena Wus

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam