KUCHENNE REWOLUCJE W OŚRODKU REHABILITACYJNO EDUKACYJNO WYCHOWAWCZYM
Dodano: 1 kwietnia 2014

 Dzień 20 stycznia 2014 roku w  Zespole Edukacyjno-Terapeutycznym „A”, „B” i „AB” przyniósł ze sobą „Kuchenne rewolucje”.  Nasi wychowankowie zaprosili na  zajęcia kulinarne  swoich rodziców. Swoją obecnością zaszczyciała nas dyrekcja Pani  Jadwiga Marzjan i Pani Jadwiga Trochimczyk.  Celem zajęć była integracja i wzmacnianie więzi emocjonalnych między wychowankami, rodzicami a nauczycielami oraz ćwiczenie umiejętności aktywnej i zgodnej współpracy  przy przyrządzaniu oryginalnej potrawy.

Zajęcia rozpoczęły się w miłej atmosferze od przywitania się z zaproszonymi gośćmi z wykorzystaniem gestów systemu komunikacji Makaton oraz dzwonka.

Praca przebiegała w dwóch bardzo twórczych zespołach, które stworzyły z podanych produktów ciekawe  sałatki o niezapomnianym smaku, a  rodzice mieli okazję zobaczyć samodzielną pracę swoich dzieci. Wychowankowie decydowali jakie potrawy kulinarne powstaną z podanych produktów.  Rodzice natomiast podążali za nimi wykonując dania według pomysłów swoich pociech kierując się zasadami metody niedyrektywnej. Cały czas na  zajęciach panowała miła, radosna atmosfera, co przekładało się na smak tworzonych potraw oraz ciekawe nazwy.

Zaproszeni goście okazali się bardzo kreatywnymi dekoratorami z ogromem pomysłów . Zainspirowani  dostępnymi  elementami dekoracyjnymi stworzyli  wspaniałą  aranżację  stołu , co zachwycilo najpierw oko ,  a potem podniebienie.

         Uwieńczeniem zajęć było uroczyste rozdanie dyplomów pozytywnego ukończenia „Kuchennych Rewolucji“.

 Iwona Chyczewska

                                                                              Katarzyna Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam