Dodano: 27 czerwca 2016

Chińskie przysłowie mówi, że książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni. Dzięki wizytom w bibliotece Pedagogicznej w Biskupcu wychowankowie ZET „I” i „J” oraz ZRW „K” mieli okazję nie tylko obejrzeć ten ogród z bliska, ale nawet przespacerować się po nim i na własnej skórze zakosztować niezwykłej atmosfery, która w nim panuje.

            Na cykl spotkań trwający od marca do czerwca składały się cztery wizyty w bibliotece. Podczas pierwszej dzieci miały okazję zapoznać się z organizacją biblioteki i zebranymi w niej książkami. Pani bibliotekarka opowiadała o wszystkim w przystępny sposób, a dzieci słuchały jej z ogromnym zainteresowaniem. Wychowankowie mogli też z bliska przyjrzeć się najciekawszym książkom, dotykać ich okładek i podziwiać ilustrację. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc emocje były ogromne. Nic dziwnego, że chętnych do uczestniczenia w następnych spotkaniach nie brakowało.

            W czasie kolejnych wizyt w bibliotece dzieci mogły zapoznać się z najbardziej znanymi bajkami. W wykonaniu pań bibliotekarek „Jaś i Małgosia”, „Królewna Śnieżka” i „Brzydkie Kaczątko” brzmiały naprawdę interesująco.  Zadbano nawet o scenografię. Bajce o Jasiu i Małgosi towarzyszyła na przykład chatka z piernika, dzięki czemu wyobrażanie sobie całej historii było jeszcze łatwiejsze. To jednak nie wszystko – wychowankowie  sami mogli wcielić się w postaci z bajek. Panie bibliotekarki dostarczyły mnóstwa ciekawych rekwizytów, a dzieci chętnie z nich korzystały. Z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w zabawach i tańcach.

            Po tak przyjemnych spotkaniach można się spodziewać, że dzieci nie raz jeszcze wrócą do biblioteki. Miłość do książek zaszczepiona w tak młodym wieku zawsze owocuje.

Małgorzata Majkowska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam