Dodano: 30 maja 2016

            I przyszedł maj…i przyniósł nam cztery dni i trzy noce „Majówki” na którą czekaliśmy już od dłuższego czasu. Torby i walizki  spakowane w niedzielny wieczór czekały , aby ujrzeć światło poniedziałkowego poranka. Mimo, że słupek rtęci w poniedziałkowy poranek nie był zbyt wysoki to nie przeszkadzało nam w realizacji naszych planów. Byliśmy  zmotywowani do działania, a na twarzach naszych wychowanków malowało się szczęście i radość. Z takimi pozytywnymi emocjami wyruszyliśmy na rozpoczęcie majowej przygody.

            Poniedziałkowy dzień zaczęliśmy bardzo aktywnie wyruszając do „Ogrodów pokazowych i Motylarni” w Marcinkowie koło Mrągowa. Na miejscu przywitała nas pani Magdalena Markiewicz, która  opowiedziała o swojej pasji do roślin i  tworzeniu  ogrodów m.in. ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych,  ogród nowoczesny, ogródek ziołowo-warzywny. Dobrze czuliśmy się wśród rzadkich i egzotycznych gatunków roślin i aranżacji florystycznych, które wiodły nas w stronę „Motylarni”. Właścicielka przedstawiła nam cykl życiowy bytujących tam motyli. Stąd wiemy, iż  życie motyla np. Rusałki Pawika jest pełne zaskakujących przemian i fascynujących zwrotów akcji, a wszystko zaczyna się od złożenia przez samice jaj. Z małej namiastki ogrodu botanicznego wyruszyliśmy na spotkanie z nieopodal położonym miastem Mrągowo. Tutaj zawitaliśmy do cukierni na smaczne gofry z bitą śmietaną i owocami. To nie był koniec atrakcji tego dnia. Wieczorem wszyscy świetnie bawiliśmy się na dyskotece przy najlepszych hitach disco.

Wtorek 18 maja 2016 roku otwierał nas na nowe doznania. Już o 8:30 wyruszyliśmy do Olsztyna do kina „Helios” na film przygodowy pt.” Mój przyjaciel orzeł”. Bohaterem filmu był mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znalazł w lesie ranne pisklę orła. Od tego momentu byliśmy świadkami rodzącej się niezwykłej przyjaźni między chłopcem, a dzikim ptakiem. Zachwyciły nas przepiękne scenerie górskie oglądane z lotu ptaka.. Kino to  świetna forma wspólnego spędzania czasu w deszczowe dni. Kolejną atrakcją w tym dniu było wyjście do pizzerii „Festina” w Biskupcu na smakowitą pizzę. Po powrocie regenerowaliśmy siły na kolejny aktywnie  zaplanowany dzień.

Środa 18 maja 2016 roku  przywitała nas piękną pogodą, co wzbudziło w nas wiele radości, ponieważ w tym dniu zaplanowana była wycieczka na otwartym terenie  w „Szkółce Bylin” Olgi i Marcina Dąbrowskich w Wipsowie. Wycieczka była zorganizowana we współpracy z jednym z rodziców  panią Marzeną Żygowską. Po szkółce oprowadzała nas pani Magda, która w interesujący sposób opowiadała o pracy ogrodniczej. Wychowankowie mogli doświadczyć i obserwować  pracę z wykorzystaniem urządzeń ogrodniczych. Mieliśmy okazję rozpoznawać po wyglądzie, smaku i zapachu różnorodne zioła. Każdy z wychowanków otrzymał w prezencie wybraną przez siebie roślinę. Wycieczka zakończyła się miłym piknikiem, a wieczorem zorganizowaliśmy dyskotekę.

W ostatni słoneczny dzień naszej „Majówki” zaplanowaliśmy piknik na posesji Ośrodka wspominając mile spędzony czas.

Wszyscy wrócili w dobrych nastrojach do swoich rodzinnych domów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Iwona Chyczewska

Katarzyna Borowska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam