Dodano: 13 maja 2015

W piątek 8 maja zostaliśmy zaproszeni przez uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Sątopach do wzięcia udziału w Marszu Godności  zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Na boisku szkolnym zostaliśmy mile powitani przez uczniów i nauczycieli. Czekali już na nas Adrian i Mariusz, dla których Szkoła Podstawowa w Sątopach jest szkołą macierzystą. Spotkaliśmy także naszego kolegę Adriana, który kilka lat temu uczył się z nami w Ośrodku. Mimo upływu lat, poznaliśmy go bez trudu i bardzo cieszyliśmy się z jego obecności.

W kolorowym i roześmianym pochodzie pod hasłem „Jesteśmy razem” ruszyliśmy  ze Szkoły w Sątopach, budząc zainteresowanie i uśmiech na twarzach mijających nas kierowców oraz mieszkańców wsi. Po dotarciu  do amfiteatru w miejscowości Sątopy-Samulewo bawiliśmy się doskonale w towarzystwie uczniów i nauczycieli oraz licznie przybyłych mieszkańców. Po wysłuchaniu przemówień przedstawicieli władz lokalnych i dyrekcji Szkoły, podziwialiśmy artystyczne występy uczniów. Bardzo podobało się nam wesołe i kolorowe przedstawienie teatralne oraz piosenki w wykonaniu uzdolnionych wokalnie dzieci. Sami również mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Wspólnie z uczniami Szkoły w Sątopach przygotowywaliśmy kartki z życzeniami oraz rysowaliśmy kredą kolorowe pejzaże.

W tak wesołym dniu nie mogło zabraknąć tańca. Najpierw podziwialiśmy występ uczniów tańczących zorbę i kalinkę, a później wspólnie ze wszystkimi świętującymi Dzień Godności uczyliśmy się tańca integracyjnego. Choć kroki były dość skomplikowane, to przyjazna atmosfera sprawiła, że nie chcieliśmy kończyć zabawy. Integracyjny taniec był dla nas ostatnią tego dnia atrakcją. Po powrocie do Ośrodka opowiadaliśmy koleżankom i kolegom, jak miło zostaliśmy przyjęci i jak świetnie się bawiliśmy.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie i świetną zabawę. Gratulujemy pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej w Sątopach pięknie zorganizowanego Marszu Godności. Mamy nadzieję, że będzie to wydarzenie, które na stałe zagości w kalendarzu imprez Szkoły. Tymczasem zapraszamy do Biskupca, by 21 maja ponownie wspólnie z nami świętować Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Małgorzata Konicka

 

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam