Dodano: 30 marca 2015

Pierwsze miejsce dla Chochlików na IV Przeglądzie Teatrów Amatorskich „W krainie, baśni, mitów i legend”

„Profesjonalny, wspaniały, ciekawy, bardzo dobrze dobrane role, wzruszający…” takie pochlebne opinie otrzymywali aktorzy Teatru Terapeutyczego Chochliki po premierze swojego spektaklu „Miłości na ratunek”. Spektakl został stworzony w oparciu o legendę Wandy Chotomskiej pt. „O pięknej Pasterce i Księciu z Raciborza”. Wychowankowie znakomicie wcielali się w swoje role. Obsada spektaklu to:

Adam Mędrek–  książę Racibor

Andżelika Zastawna – pasterka Ofka 

Dominik Zastawny– Liczyrzepa

Grzegorz Fordoński– owieczka,  lokaj

Kacper Skłodowski –owieczka

Rafał Oszmiańczuk– owieczka

Marceli Sawicki– koń 

Marcin Adamowicz– koń

Okazją pokazania się przed szerszą publicznością był  IV Przegląd  Teatrów Amatorskich „W krainie, baśni, mitów i legend” który miał miejsce dnia 27 marca 2015 r. w Kętrzynie. Chochliki zaprezentowały się oczywiście wspaniale, o czym świadczy zajęcie PIERWSZEGO MIEJSCA! Udział w przeglądzie był dla wychowanków cennym doświadczeniem, nie tylko mieli oni możliwość zaprezentowania swoich aktorskich umiejętności,  ale także mogli zobaczyć działalność innych grup teatralnych. Otrzymywane  przez wychowanków  tak pochlebne opinie a nawet  nagrody  są ogromnie motywujące, ale przede wszystkim wpływają na pozytywny obraz samego siebie. 

      Należy zaznaczyć iż nad spektaklem Chochliki  pracowały tylko przez miesiąc, zatem w tak niedługim czasie wychowankowie opanowali ruchy sceniczne, orientowali się w przestrzeni scenicznej, rozpoznawali muzykę towarzysząca poszczególnym scenom, współdziałali ze sobą podczas odgrywania ról, co świadczy o tym jak wielkie są ich możliwości.  Praca nad przedstawieniem była miłym doświadczeniem dającym dużo satysfakcji zarówno młodzieży, jak i nauczycielom i specjalistom pracującym z wychowankami. Oczywiście Chochliki dalej będą kontynuować swoją działalność i wzbogacać swój dorobek artystyczny.

Ula Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam