Dodano: 30 listopada 2015

Komunikacja jest stale zmieniającym się procesem. Rozmowy nauczycieli i rodziców są niezbędnym elementem by odnieść sukces w komunikacji z dzieckiem. Rodzice są pierwszymi odbiorcami komunikatów dziecka i cennym źródłem informacji dla nauczyciela. Tylko wspólne, zaplanowane i równolegle prowadzone działania pozwalają nam wypracować w dziecku zaufanie i przekonanie, że dzięki komunikacji wpływa na otoczenie.

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za niezmienną otwartość na nasze propozycje rozmów o komunikacji (i udział w spotkaniu 18.11.2015r). Wiele razy rozmawialiśmy już o gestach systemu „Makaton” mimo to również tym razem tak pozytywnie przyjęliście zaproszenie do udziału w tym spotkaniu. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoimi obserwacjami i nowymi pomysłami. Wasze podpowiedzi są dla nas ważną wskazówką i drogowskazem w dalszej pracy.

Mamy nadzieję, że aktywna praca z gestami we wspólnie realizowanych działaniach pozwoli na utrwalenie ich w naszej pamięci, a dialogi z wykorzystaniem gestów sprawią, że „język” ten będzie nam wszystkim bliższy.

Dziękujemy w imieniu całego Zespołu OREW

Małgorzata Dotka

Iwona Dajnowska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam