Dodano: 18 grudnia 2014

Muzyka towarzyszy nam przy obchodzeniu różnych wydarzeń, świąt i uroczystości. Nie mogło jej również zabraknąć podczas Andrzejek. Ten Dzień Muzyki był obchodzony na różne sposoby. Każdy z pomysłów doskonale wpasowywał się w klimat tego dnia. Zespół Przysposobienia do pracy wraz z wychowankami z zespołów rewalidacyjno- wychowawczych oraz uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej i Zakładu Aktywności Zawodowej wzięli udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej w Starej Kaflarni. Tańce przy muzyce wprowadzały w radosny nastrój i pomagały w nawiązywaniu relacji z innymi osobami. Młodsze grono bawiło się na andrzejkowym  „Kakao- Party”. Czekoladowy smak podkreślał atmosferę wróżb i zabawy andrzejkowej.

Wychowankowie z Obiektu Rehabilitacyjno- Mieszkalnego wspólnie śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary. Cygańskie stroje pomagały w tworzeniu klimatu podczas andrzejkowych zabaw.  Ciekawość wzbudzały woskowe kształty tworzone z użyciem drewnianego klucza i miski z wodą. W zaciemnionych salach, na ścianach, można było obserwować cienie woskowych kształtów oświetlanych lampą.

 Inną muzyczną propozycją, był czas wspólnej relaksacji z wykorzystaniem metody bazalnej. Po zakończonych zabawach andrzejkowych, muzyka pomagała w wyciszeniu i zrelaksowaniu się.    

Muzyczne Andrzejki dostarczyły radości i zadowolenia wywołanego własną aktywnością. Było tu miejsce na pogłębianie relacji koleżeńskich, wyrażanie emocji a także na wyciszenie i relaks. 

Marzena Dzienisiewicz

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam