NASZ SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNYM pt: „Wpływ funduszy europejskich na rozwój Biskupca”
Dodano: 21 maja 2014

Wychowankowie OREW z zespołu edukacyjno-terapeutycznego A, B, AB wzięli udział w konkursie plastyczno – fotograficznym pt: „Wpływ funduszy europejskich na rozwój Biskupca” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Biskupcu wraz z Ochotniczym Hufcem Pracy w Biskupcu w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” z okazji obchodów 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wychowankowie poprzez różne techniki plastyczne w formie plakatu, pojedynczej fotografii oraz  kolażu z fotografii zaprezentowali zmiany, jakie dokonały się w infrastrukturze Parku Miejskiego w Biskupcu.

Miłym zaskoczeniem była informacja, że Komisja Konkursowa wyłoniła spośród nadesłanych  prac, aż dwóch laureatów z naszego zespołu. Zwycięzcą w kategorii Szkoła Podstawowa została Sandra Kotlarczyk, zaś Adam Neuman zajął III miejsce w kategorii Gimnazjum.  Zostaliśmy zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców, na które udaliśmy się w piątek 9 maja 2014r. do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Biskupcu. Swoją obecnością zaszczyciła nas również dyrekcja Pani  Jadwiga Marzjan i Pani Jadwiga Trochimczyk.

Wspaniałe nagrody ufundowane przez organizatorów  i dyplomy  wręczała laureatom konkursu Burmistrz Biskupca Pani Elżbieta Samorajczyk oraz zastępca Burmistrza Pan Kamil Kozłowski. Nagrody pocieszenia i dyplomy trafiły także dla pozostałych uczestników konkursu Beaty Żygowskiej oraz Adriany Łyżwa.

Prace konkursowe trafiły na wystawę w Urzędzie Miejskim w Biskupcu. Zapraszamy do oglądania prac naszych wychowanków jeszcze do połowy czerwca!

Dla naszych wychowanków nie są najważniejsze nagrody lecz możliwość wzięcia udziału w samym konkursie zwłaszcza, że on miał charakter otwarty – to znaczy, że dotyczył wszystkich mieszkańców miasta i gminy – zarówno sprawnych i niepełnosprawnych.  Ten udział wyzwala w wychowankach wiele pozytywnych emocji i to jest najważniejsze.

Uczestniczenie w konkursach plastycznych rozwija w naszych podopiecznych wyobraźnię i inwencję twórczą oraz wrażliwość na piękno sztuki.

 

 

                                                          Iwona Chyczewska

                                                          Katarzyna Dobrzańska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam