Dodano: 23 grudnia 2016

Projekt „Teatr bez granic”, odbywający się w czerwcu 2016 roku w Bęsi, zapoczątkował współpracę polsko – niemiecką. Owocem tej współpracy jest przyjaźń naszych wychowanków z młodzieżą z Papenburga. Obecnie kontakt odbywa się drogą pocztową. Mamy nadzieję poszerzyć nasze relacje poprzez zachęcanie kolegów i koleżanek z Niemiec do śledzenia naszej strony internetowej.

Wychowankowie OREW, którzy brali udział w projekcie „Teatr bez granic”, otrzymali w grudniu od młodzieży z Papenburga prace, które wzbudziły dużo pozytywnych emocji.

Poniżej przedstawiamy list napisany przez jedną z wychowanek – Sandrę, która pragnęła podzielić się wrażeniami, towarzyszącymi jej przy otwieraniu  przesyłki z Papenburga:

„Wasze listy spodobały się całej naszej grupie. Cieszymy się, że o nas pamiętacie. Ogromne emocje towarzyszyły nam,  kiedy zobaczyliśmy kopertę od Was, którą otworzyliśmy wspólnie z Panią Jagodą. Z radością oglądaliśmy Wasze prace i czytaliśmy Wasze listy. Dostaliśmy bardzo dużo prezentów od Was. W szczególności chcielibyśmy podziękować za to piękne serce i kartki z życzeniami świątecznymi, które zrobiliście sami specjalnie dla nas. My  też wysłaliśmy kartkę świąteczną zrobioną przez nas, abyście pamiętali o nas nie tylko w święta ale i w całym przyszłym roku. Mamy nadzieję, że dalej będziemy do siebie pisać i że spotkamy się ponownie. Wspólnie pouczymy się języka niemieckiego. My z naszej strony zachęcamy do nauki języka polskiego. Znacie już sporo słów. Często oglądamy zdjęcia z naszego wspólnego pobytu w Bęsi i przypominamy sobie wspólne chwile.

Pozdrawiamy serdecznie z Biskupca”

 

Iwona Chyczewska

Alina Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam