Dodano: 26 kwietnia 2016

          Wychowankowie z Zespołu edukacyjno – terapeutycznego A,B wzięli udział w konkursie plastyczno – fotograficznym „Co mi – mieszkańcowi Biskupca dała Unia Europejska” zorganizowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Biskupcu, Urząd Miejski w Biskupcu, Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego Filia w Biskupcu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupcu.

         Temat konkursu wpisał się idealnie w realizowany cykl zajęć o Biskupcu w ramach którego wychowankowie odbywali piesze wycieczki poznając najważniejsze miejsca, instytucje oraz zabytki miasta. Pamiątką z wycieczek były zdjęcia zrobione przez wychowanków, a najciekawsze z nich wykorzystano do konkursu. Zrealizowany cykl zajęć pomógł wychowankom w lepszym zrozumieniu tematu konkursu.

        Wychowankowie z dużą motywacją wykonali swoje prace konkursowe, co przełożyło się na efekty działań twórczych i wyniki konkursu. 22 kwietnia 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej podczas Targów Nowych Możliwości pod hasłem „Jak odnaleźć się na europejskim rynku pracy?” rozstrzygnięto konkurs. W tym dniu Burmistrz Miasta Biskupiec Kamil Kozłowski wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście wręczyli nagrody laureatom: Sandra Kotlarczyk zdobyła III miejsce i Adam Mędrek otrzymał wyróżnienie.

Pozostali wychowankowie cieszyli się z samego udziału w konkursie oraz z tego, iż mogą zaprezentować szerszemu gronu osób swoje pomysły twórcze i umiejętności plastyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za włożone starania, a swoje prace mogli podziwiać na przygotowanej tego dnia wystawie.

        Był to dzień pełen miłych wrażeń przeżywany wraz z zaproszonym przez nas rodzicem – panią Renatą Mędrek, której szczęście i radość z sukcesów syna oraz jego przyjaciół udzielała się innym osobom. Zatem z wielką radością zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć!

Katarzyna Borowska

Iwona Chyczewska

 

                                                                                                                                                                            

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam