Dodano: 20 maja 2015

Dzień Muzyki towarzyszy nam przy różnych wydarzeniach i okolicznościach. W marcu obchodziliśmy Muzyczny Dzień Kobiet. Piosenki podpowiadały nam jak wygląda świat kobiety. Słuchając muzycznych przykładów i obserwując rekwizyty użyte do zajęć wspólnie odkrywaliśmy co pasuje do kobiety. Na każdą okazję kobieta ma inny strój. Jak mówią słowa piosenki „Być kobietą”- „mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.”  Korale i bransoletki , kapelusze , chusty, peruki i sukienki – miały różne kolory, faktury, kształty. Sprawdzaliśmy jak pachną perfumy kobiece oraz kwiaty. Kobieta jest wielobarwna, ma różne emocje . Słuchając piosenek mogliśmy wczuć się w nastrój wesołych i smutnych przykładów muzycznych opowiadających o kobietach. Wielobarwność kobiet podkreślały kolory balonów i chusty animacyjnej użytej do wspólnej zabawy przy muzyce.

W kwietniu, w wiosennych nastrojach wzięliśmy udział w dyskotece pod hasłem „kochamy polskie przeboje”. Niektóre zespoły, zachęcone słoneczną pogodą-  bawiły się na świeżym powietrzu, w ogrodzie. Czas tańca i zabawy wiązał się z pozytywnymi emocjami.  Była to okazja do spotkania z przyjaciółmi z innych zespołów. Okazało się, że wiele osób zna „polskie przeboje” i nie tylko je słucha ale też śpiewa.  Aby wyrazić swoje emocje i marzenia wychowankowie puszczali do nieba iskierkę z użyciem kolorowych balonów.  Mamy nadzieję, że wszystkie marzenia kiedyś się spełnią.

Już niedługo kolejna muzyczna propozycja. W tym miesiącu zapraszamy wszystkich na koncert Pawła Ejzenberga, który wystąpi u nas podczas obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Marzena Dzienisiewicz

Urszula Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam