Dodano: 15 kwietnia 2015

Wielkimi krokami zbliżały się Święta Wielkanocne, a wychowankowie  zespołu edukacyjno-terapeutycznego A,B postanowili „oderwać” rodziców od prac przedświątecznych i w dniu 31 marca 2015 roku zaprosili wraz z nauczycielami na zajęcia otwarte do Hoteliku Atelier w Biskupcu w oparciu o wiersze wybitnych polskich poetów m.in. Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrekcja Pani  Jadwiga Marzjan i Pani Jadwiga Trochimczyk.

 W „POETYCKIM UNIESIENIU” Karol Ziejewski dla zaproszonych gości  wyrecytował fragment  wiersza Narcyzy Żmichowskiej „Pewność”.

Powyższy fragment wiersza był preludium  do prezentacji  na forum  kolejnych. Adam Neuman i Maciej Falkowski wzruszyli nas przesłaniem, jakie niosły wersy wiersza pt.” Czas miłości” Wojciecha Młynarskiego             

Z kolei Sandra Kotlarczyk i Patryk Bieżuński zaczarowali nas  strofami „Rozmowy lirycznej” K.I Gałczyńskiego.”  Zrobiło się lirycznie…, a z głośników płynęła muzyka klasyczna.
 Interpretacja wierszy okazała się czymś zaskakującym, skłaniającym do refleksji i dała chwilę wytchnienia przed zbliżającymi się świętami, a puentą była prezentacja  Adriany  Łyżwa, Martyny Kaliszuk i Beaty Żygowskiej GŁÓWNEGO  PRZESŁANIA zapisanego przy pomocy symboli PCS.

W przygotowanie spotkania z poezją włożyliśmy dużo serca. Widzieliśmy w oczach naszych gości duże zainteresowanie, a nasz wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami!. Wierzymy, że nasza przygoda z poezją dopiero się rozpoczęła.

W przepięknym i klimatycznym miejscu kawiarenki „Atelier” pachnącym ciastem i kawą przemykał duch poezji za nim snuła się muzyka znanych polskich artystów z lat 70-tych  i 80-tych, a przewodni temat „Poezja życia jest do zdobycia” wplatał się z gracją do ćwiczeń dramowych oraz ćwiczeń aktywizujących. Praca twórcza grona poetyckiego przebiegała w dwóch kreatywnych zespołach: Grupa Poetycka „Nasze Złote Piórko” i „Muzy”. W ćwiczeniu dramowym „Zostań poetą” zespoły miały za zadanie ułożyć wiersz z wylosowanych przez siebie haseł. Stworzone wiersze są umieszczone w galerii zdjęć z tego spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Jednym z wierszy który wywołał wśród nas duże wrażenie dotyczy naszego Ośrodka

Ośrodek to jest nasze życie,

w którym panuje radość, szczęście i uśmiech.

Czasem szaleństwo, ale też szacunek.

Tyle nas tu na miłym spotkaniu.

Z rodzicami dzięki którym Ośrodek istnieje

 

                                                     Grupa Poetycka „Nasze Złote Piórko”

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie zaproszonym gościom „Słodkiej niespodzianki”. Były to babeczki cytrynowe upieczone przez wychowanków na zajęciach kulinarnych.

                                                                          Iwona Chyczewska  Katarzyna Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam