Dodano: 29 kwietnia 2015

Dnia 16.04.2015 roku zagościli u nas uczniowie z klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Biskupcu. Mili goście przybyli na zaproszenie młodzieży z zespołu edukacyjno -terapeutycznego A, B w celu uczestniczenia w zajęciach integracyjnych pod przewodnim tematem "Poznać i zrozumieć siebie".

       Wiele nie trzeba było, aby młodzież mogła dobrze poznać się i zaprzyjaźnić. Istotną częścią  zajęć było ustalenie wspólnych zasad, których każdy chętny przestrzegał. W trakcie omawiania zasad młodzież z LO podkreśliła znaczenie równości, szacunku i akceptacji siebie.

       Sekretem dobrego humoru i aktywnego działania były różnego rodzaju ćwiczenia aktywizujące z wykorzystaniem technik dramowych. Podczas ćwiczeń dramowych wszyscy uczestnicy zajęć wykazali się kreatywnością, śmiałością i otwartością wobec siebie.

        Dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszył się minikonkurs pt. "Porusz umysł"  w którym młodzież z LO mogła wykazać się wiedzą o naszym Ośrodku. Natomiast nasi wychowankowie mogli wejść w rolę "ekspertów", którzy wspierali gości w udzielaniu odpowiedzi na pytania związane z Ośrodkiem. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zaprojektowanie plakatu pt.: “W przyjaźni SIŁA!”.

     Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze i przyniosły każdemu wiele radości oraz szczęścia. Wszystkim uczestnikom trudno było pożegnać się ze sobą bez obietnicy kolejnego spotkania w innym ciekawym otoczeniu. Na pamiątkę wspólnego spotkania oraz w podziękowaniu za mile spędzony czas zaproszeni goście zostali obdarowani pracą wykonaną przez wychowankę – Sandrę Kotlarczyk.

     Po raz kolejny przekonaliśmy się jak ważne znaczenie mają zajęcia integracyjne zorganizowane w formie swobodnych ćwiczeń gdzie każdy może uzewnętrznić własne myśli, uczucia, emocje. Takie pozytywne doświadczenia uczą rozumienia siebie nawzajem i zbliżają nas do otwartego życia w społeczeństwie.

 

                                                                                                                     Katarzyna Dobrzańska

                                                                                                                     Iwona Chyczewska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam