Dodano: 25 maja 2016

W tym semestrze Teatr Terapeutyczny „Kłobuczki” z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego był aktywnie zaangażowany w pracę na rzecz nowego przedstawienia pt. „Upiór w Operze” opartego na motywach powieści Gastona Leroux i odwołującego się do najpopularniejszego musicalu w historii.

        Efekty działań twórczych zostały zaprezentowane 11. maja 2016 roku podczas VI Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego „Mały Teatr Wielkich Aktorów”. Wychowankowie wystąpili na dużej scenie w Lidzbarskim Domu Kultury.

        Można śmiało powiedzieć, iż premiera „Upiora w Operze” była dla nas dużym sukcesem. Nasi wspaniali aktorzy Teatru Terapeutycznego „Kłobuczki” otrzymali główną nagrodę za swój występ artystyczny. Ponadto Sandra Kotlarczyk otrzymała nagrodę specjalną za niezwykłą animację piaskową, którą malowniczo tworzyła na oczach widzów.

       Należy podkreślić, iż Teatr Cieni wykorzystywany w przedstawieniu był dla nas pewnego rodzaju wyzwaniem twórczym doświadczanym po raz pierwszy na dużej scenie przed szerszym gronem publiczności.

       Wychowankowie cieszą się ze swoich sukcesów, ale i pamiętają o zdobyciu nowych doświadczeń teatralnych. W najbliższym czasie będą trwały przygotowania do XIV Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie, w którym Teatr Terapeutyczny Kłobuczki zakwalifikował się już po raz czwarty. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Przeglądu Teatralnego w Lidzbarku Warmińskim, aby podzielić się miłymi wspomnieniami.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Katarzyna Borowska
                                                                                                                                                                                                                                                                                            Iwona Chyczewska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam