Dodano: 27 maja 2018

          

Niedzielny poranek – 27.05.2018r. Słońce jeszcze nie wstało po nocnych ulewach, ale w powietrzu czuć już gorączkę niedzielnej podróży. Dzielna ekipa wychowanków OREW wraz z opiekunami wyrusza właśnie ku niemieckiej przygodzie. Spakowaliśmy walizki, zabraliśmy do plecaków dobry humor, uśmiech i radość towarzyszącą poznawaniu nowych miejsc i ludzi i w drogę ku naszym niemieckim przyjaciołom z Papenburga!

Zaczynamy projekt "Bunte Vielfalt ohne Grenzen – Kolorowa różnorodność bez Granic" Projekt doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wydarzenie dofinansowują również: EGGER Polska Sp. Z o.o. Starostwo Powiatowe w Olsztynie oraz Zakłady Mięsne Warmia w Biskupcu.
Jest to unikalny projekt o charakterze artystycznym łączący młodzież obu krajów, przełamujący stereotypy i uprzedzenia kulturowe, bariery mentalne i terytorialne. Jego celem jest integracja międzynarodowa osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez wspólne działania kulturalne i terapeutyczne z poszanowaniem kraju sąsiada, jego kultury i odrębności.
Wszystkim naszym dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!!
Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam