Dodano: 13 grudnia 2017

W dniach 1 -2 grudnia 2017 roku nasz Teatr Terapeutyczny „Kłobuczki” wziął udział w II Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Kurtyna” w Gdyni. Organizatorem było Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury Mały Kack w Gdyni.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych dojechaliśmy w piątek  na czas do miejsca przeglądu :  Kościoła Chrystusa Króla w Gdyni. Udało nam się zrobić próbę na profesjonalnie przygotowanej scenie, po czym o godzinie 19.00 wystawić przedstawienie „Za niebieskimi drzwiami”. Występ nasz oglądała liczna publiczność zgromadzona w kościele oraz jury. W tym dniu mieliśmy również okazję podziwiać grę aktorską zespołu Magapar i Grupy Teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 164 w Krakowie. Pełni wrażeń artystycznych dotarliśmy na nocleg do domu Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia. Siostry bardzo miło i gościnnie nas przyjęły.

Sobota w Gdyni przywitała nas słońcem więc przedpołudnie spędziliśmy na spacerze po Skwerze Kościuszki. Po pysznym obiedzie u Sióstr udaliśmy się na Galę Finałową do kościoła. Panowała tam niezwykła, artystyczno-duchowa atmosfera.

Otrzymaliśmy „Kurtynę na BIS” za wykorzystanie nowatorskich rozwiązań scenicznych do zbudowania niczym nieograniczonego świata wyobraźni, by pokazać jak ważna jest przyjaźń i miłość.

Podczas Przeglądu spotkaliśmy się z ogromną życzliwością zarówno organizatorów jak i wszystkich uczestników .

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy brać udział w Przeglądzie „Kurtyna”. Mamy nadzieję, że wrócimy do Gdyni za rok aby pokazać nowy spektakl i spotkać ludzi o otwartych i wielkich sercach.

                                                                                                                            Izabela Ślązak, Małgorzata Konicka

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam