SPOTKANIE OTWARTE Z RODZICAMI Z ZET „A” „B” W PARLEZIE WIELKIEJ
Dodano: 17 czerwca 2014

WIELKI PIKNIK RODZINNY W PARLEZIE WIELKIEJ

          04 czerwca 2014 rok – data, która zapadnie w pamięci wychowankom zespołu edukacyjno – terapeutycznego A,B, AB nie tylko dlatego, że w tym dniu w Polsce obchodziliśmy 25 Rocznicę Wolności, ale również dlatego, że wychowankowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni przez Państwa Łyżwa do Parlezy Wielkiej na „Wielki Piknik Rodzinny”  z okazji Dnia Dziecka.

Gospodarze stanęli na wysokości zadania i dopilnowali każdego szczegółu, aby przybyli goście mogli poczuć się jak u siebie w domu. Dużą atrakcją kulinarną był czekoladowy tort, który na początku spotkania przyćmił zaplanowany grill.

W czasie pikniku atrakcji było co nie miara! Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Spotkanie rozpoczęło się od „Tanecznego kręgu”. Wszyscy pod wpływem zewsząd płynącej muzyki ustawili się w magicznym kręgu, aby rytmicznie podążać za krokami tanecznymi wybranej w kręgu osoby. Następną atrakcją były "Kalambury". Wywołały one dużo radości podczas współpracy w parach. Dużą motywacją dla wszystkich par było zdobycie jak najwięcej punktów.        

        Gdy umilkła muzyka w przepięknej scenerii ogrodu rozeszła się plotka. Uchylamy jej fragment: Taka oto plotka. Czy dziś ktoś wygra w Totka? Szykuje się niespodzianka. Oto idzie super fanka. Fanka grilla i kiełbasy. Zapraszamy na tarasy. Będzie taniec, śmiech, impreza. Oto wita Was Parleza! Uczestnicy Wielkiego Pikniku nie chcieli czekać i postanowili zdementować plotkę. Tworząc prawdziwe doniesienia z ogrodu w Parlezie Wielkiej pamiętali, że w każdej plotce są ziarenka prawdy.  Oto treść zdarzeń ujęta przez uczestników w formie wiersza:

Każdy jest zadowolony, chociaż grill jest przypalony.

Ale dziś Dzień Dziecka mamy i z rodziną w ogrodzie się spotkamy.

Dużo smakołyków i różnorodności.

Niezła ekipa tu gości !

Za dobry uczynek należą się buziaki, a na pamiątkę pluszaki.

Zostawimy tu malunek, bo to jest nasz podarunek.

Teraz smutne miny mamy, bo za chwilę odjeżdżamy!

W trakcie całego spotkania humor i pogoda dopisywały. Uwieńczeniem spotkania był wspólnie wykonany na płótnie obraz symbolizujący przeżycia związane z piknikiem.

W podziękowaniu za gościnę nasi wychowankowie wręczyli gospodarzom wykonaną przez siebie pracę plastyczną, zaś przybyli rodzice pamiątkowy świecznik.

           Zajęcia otwarte z rodzicami uświadamiają jak bardzo ważne jest spotkanie się w bliskim gronie przy wspólnych rozmowach i różnych aktywnościach. Stanowią one jedną z najlepszych form integracji między rodzicami, wychowankami, dyrekcją i nauczycielami. 

          Chwile spędzone w rodzinnej atmosferze pozostaną na długo w naszej  pamięci.

Iwona Chyczewska

Katarzyna Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam