SPOTKANIE WIGILIJNE W POLSKIM STOWARZYSZENIU NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W BISKUPCU
Dodano: 3 stycznia 2014

Wigilia dzień, który łączy i jednoczy jest świętem obchodzonym wspólnie przez wszystkie placówki koła PSOUU w Biskupcu. Spotkanie wychowanków OREW, uczestników WTZ, pracowników ZAZ, rodziców, kadry wszystkich placówek oraz przyjaciół i gości PSOUU tworzy niezwykłą atmosferę. Czas wzajemnych życzeń, dzielenie wspólnego, radosnego świętowania jest ważne dla wszystkich jego uczestników.

            W tym roku dzieci z zespołu muzycznego Dobre Nutki zaprosiły do współpracy koleżanki i kolegów z innych grup i w wyniku ich wspólnych działań powstał spektakl pt: „Spotkanie”. Wychowankowie OREW przygotowujący i prezentujący przedstawienie opowiedzieli publiczności o cudzie narodzin. Przekazali przesłanie o tym, że każde dziecko jest niezwykłe, ważne i przynosi  światu coś czego nie ma nikt inny.  Puentę przedstawienia stanowił utwór „Do kołyski”, który zaprezentowany został gestami systemu komunikacji pozawerbalnej „Makaton” i zamykał spektakl myślą „żyj z całych sił…”.

           Chwile wzruszeń jakie przyniosło przedstawienie wpłynęły na życzenia składane przez Przewodniczącą koła PSOUU Jadwigę Marzjan. Do życzeń i dobrych słów dołączyli również goście. Swoje wsparcie uczestnikom spotkania przekazała pani Burmistrz Elżbieta Samorajczyk oraz Ks. Grzegorz Pieńkosz.

Czas wspólnego świętowania to również tradycyjny wigilijny posiłek, wspólne rozmowy o tym co ważne, codzienne i proste ale też wymarzone i wyczekiwane. Te chwile przynoszą wzmocnienie, dają poczucie wspólnoty i świadomość wyrażoną w słowach utworu śpiewanego przez dzieci: „uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam”.

 

Iwona Dajnowska
Małgorzata Dotka

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam