Dodano: 13 kwietnia 2018

Dzięki rozwojowi internetu, dostęp do informacji, kultury, edukacji  i rozrywki jest dziś o wiele łatwiejszy niż jeszcze kilka lat temu. Rozwojowi towarzyszą jednak zagrożenia dotykające zwykłych użytkowników, zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Widzimy konieczność stałego podnoszenia wiedzy naszych wychowanków i ich rodziców w zakresie cyberbezpieczeństwa, dlatego też wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Biskupcu organizujemy specjalistyczne szkolenia.

11 kwietnia 2018 roku w Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Zawodowym w Biskupcu odbyła się prelekcja na temat bezpiecznego poruszania się w sieci. W tym nawiązywania i utrzymywania opartych na wzajemnym szacunku relacji z innymi użytkownikami w sieci, a także zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że surfowanie w Internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu, ale tylko wtedy, gdy pamiętamy o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.

Spotkanie z policjantami zakończyła dyskusja. Wychowankowie złożyli przygotowane własnoręcznie podziękowania. Policjantom jeszcze raz dziękujemy za współpracę i przekazanie cennych informacji.

 

Anna Jamrozik

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam