Dodano: 10 czerwca 2016

Któż nie marzy o tym, by zbierać z własnego ogrodu kwiaty, sałatę i zioła … Któż nie marzy o tym, by odpoczywając na huśtawce w ogrodzie wsłuchiwać się w śpiew ptaków, szum drzew i szelest liści.

            Piękny ogród  z bujną roślinnością rozpościera się przy Obiekcie Rehabilitacyjno – Mieszkalnym przy Alei Róż 3. Do tajemniczego miejsca prowadzi brama sfinansowana przez BGŻ BNP PARIBAS Oddział w Biskupcu. Poniżej kilka słów o naszym tajemniczym miejscu:

Zgodnie z kalendarzem ogrodniczym prace w ogrodzie rozpoczęliśmy  już wczesną wiosną. Wszyscy wychowankowie Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych ,,O”, ,,M”, ,,L”, Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych ,,N1”, ,,N2” oraz uczestnicy projektu „Zwiększenie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksową rehabilitację” wraz z nauczycielami i opiekunami angażowali się do prac w ogrodzie. Kopaliśmy ziemię, przygotowywaliśmy grządki, wysiewaliśmy warzywa i kwiaty oraz sadziliśmy ziemniaki. Nasi przyjaciele z Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych ,,A'', ,,B” oraz ,,C”, ,,D” dzielnie wspomagali nas w malowaniu drzew.

            Ostatniego dnia maja zorganizowaliśmy zajęcia otwarte z rodzicami pt: Dbamy o nasz ogród – zajęcia integracyjne w plenerze”. W zajęciach  uczestniczyła Pani Iwona Gacuta – przedstawiciel BGŻ BNP PARIBAS Oddział w Biskupcu. Spotkanie rozpoczęliśmy od podziału uczestników na dwie grupy. Świetnie się bawiliśmy przy wspólnej zabawie muzyczno – ruchowej z chustą animacyjną Klanza po czym wykrzykując wspólny okrzyk: ,,OOOO do pracy by się szło” udaliśmy się do swoich stanowisk. Pierwsza grupa pod przewodnictwem Pani Dyrektor Jadwigi Marzjan sadziła kwiaty i zioła do donic i skrzynek. Druga grupa pod  czujnym okiem Pani Wicedyrektor Jadwigi Trochimczyk wysadzała krzewy i byliny do gruntu podsypując je korą. Na zajęciach  panowała miła i serdeczna atmosfera, a efekty prac będzie można zobaczyć w fotorelacji. Po ciężkiej pracy zaprosiliśmy naszych gości na słodki poczęstunek. Raczyliśmy się ciastem i kompotem z rabarbaru, a w tle towarzyszyła nam muzyka  W. A. Mozarta.

            Bardzo dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i podarowanie sadzonek kwiatów. Składamy serdeczne podziękowania BGŻ BNP PARIBAS  Oddział w Biskupcu za sfinansowanie bramy do ogrodu oraz Szkółce Bylin Olga i Marcin Dąbrowscy w Wipsowie za nieodpłatne przekazanie sadzonki.

Zapraszam do fotorelacji:

Beata Połuszańczyk

 

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam