Dodano: 27 czerwca 2016

 

W dniach od  6 do 13 czerwca Teatr Terapeutyczny „Kłobuczki” z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Biskupcu   już po raz czwarty   uczestniczył w  XIV  Międzynarodowym Przeglądzie  Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Wychowankowie zespołów edukacyjno- terapeutycznych A, B, E, F wystąpili na dużej scenie  sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki  z przedstawieniem  pt. „Upiór w Operze” opartym na motywach powieści Gastona Leroux.

W tym roku aktorzy z Teatru Terapeutycznego „Kłobuczki” zaprezentowali swój talent  pośród 34 innych zespołów z Polski, Ukrainy, Włoch, Litwy, Rosji, Gruzji i Republiki Południowej Afryki.                Po obejrzeniu prezentacji scenicznych wychowankowie mogli uczestniczyć w warsztatach artystycznych, happeningach oraz w Biesiadzie Kaszubskiej. Wszyscy z niecierpliwością czekali na koncert Ani Wyszkoni, który był  niezwykłym otwarciem Przeglądu Teatralnego. Wokalistka oczarowała nas nie tylko swoim głosem, ale  otwartością i przyjacielską postawą wobec swojej publiczności. Udało nam się uchwycić w  obiektywie aparatu cenną chwilę wychowanków z udziałem artystki. Mieliśmy możliwość  wspólnego zaśpiewania jej przebojów co wywołało duży zachwyt i radość. Możemy się pochwalić naszym wizerunkiem uchwyconym przez Anię Wyszkoni na jej oficjalnej stronie Facebooka.

Wszyscy wychowankowie Teatru terapeutycznego „Kłobuczki” byli zachwyceni kilkudniowym pobytem w Tczewie oraz Gołuniu. Zdobyliśmy kolejne doświadczenia teatralne za które otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrody rzeczowe. Jesteśmy dumni z naszych osiągnieć i otwarci na nowe wyzwania artystyczne.

                                                                                          Iwona Chyczewska

                                                                                          Katarzyna Borowska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam