TRENINGI MIESZKANIOWE nr 6 – 7
Dodano: 16 października 2018

08 października 2018 r. zakończył się kolejny trening mieszkaniowy skierowany do Uczestników projektu „Nie jestem sam! – usługi społeczne dla osób z niepełnosprawnością”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Treningi mieszkaniowe mają na celu usamodzielnianie osób z niepełnosprawnością polegające na wykonywaniu (w miarę indywidualnych możliwości Uczestnika) czynności dnia codziennego (m.in. przygotowywanie posiłków, sprzątanie, aktywne spędzanie czasu wolnego), aktywności te są realizowane przy współudziale asystentów osób niepełnosprawnych.

W treningach realizowanych we wrześniu oraz na początku października poza codziennym wykonywaniem czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego zapewniono uczestnikom szereg atrakcji mających na celu rozwijanie zainteresowań, poszerzanie horyzontów oraz nawiązywanie i utrzymywanie nowych znajomości poprzez współpracę z wolontariuszami.

Podczas treningu odbywającego się we wrześniu zorganizowano m.in. warsztaty robienia ramek do zdjęć, wizytę w przytulisku połączoną z fotospacerem z wolontariuszami, „przebieranki teatralne” – czyli wcielanie się w postaci znane ze świata teatru i filmu, kolejne spotkanie „Klubu Dobrej Książki”, wyjazd do Mrągowa w celu uczestnictwa w inicjatywie młodzieżowej – ewangelizacji ulicznej połączonej z innymi atrakcjami oraz zapewniono udział w Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Biskupcu.

Grupa osób uczestnicząca w treningu realizowanym w październiku miała okazję wzięcia udziału w następujących formach aktywności: zajęciach plastyczno-muzyczno-filmowych podczas, których każdy z uczestników mógł wykorzystać posiadane umiejętności przy tworzeniu plakatu pod hasłem „Włącz pozytywne myślenie!” (m.in. umiejętności wokalne, plastyczne, manualne, fotograficzne, muzyczne) współpracując przy tym aktywnie z wolontariuszami. W kolejnym dniu Uczestniczki udały się na spotkanie z pisarką Katarzyną Grocholą, natomiast druga część grupy miała okazję wzięcia udziału w treningu taekwondo. Ponadto Uczestnicy skorzystali z atrakcji oferowanych przez Park Trampolin w Olsztynie, wzięli udział w próbie Scholi młodzieżowej w Mrągowie oraz w grze terenowej zorganizowanej w Biskupcu, zaaranżowano także mini Turniej Gier Planszowych, w którym aktywnie partycypowali wolontariusze. Poza opisanymi aktywnościami nie mogło zabraknąć stałego już punktu programu, czyli spotkania Klubu Dobrej Książki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z opisanych powyżej treningów mieszkaniowych.

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam