Dodano: 8 grudnia 2016

 Bezpieczeństwo  naszych wychowanków jest najistotniejszą sprawą w naszym Ośrodku. Już na początku roku w nowych murach OREW  zostało zorganizowane ciekawe spotkanie z rodzicami – Renatą i Dariuszem Mędrek. Głównym celem zajęć było utrwalenie wiadomości dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnienie podstawowych informacji na temat pierwszej pomocy. Podczas zajęć wychowankowie brali aktywny udział w ćwiczeniach pokazowych z wykorzystaniem motoroweru i samochodu do nauki jazdy.

W ramach cyklu zajęć o bezpieczeństwie organizowane były zajęcia edukacyjne z udziałem kierowców, podczas których wychowankowie uczyli się prawidłowych postaw i zachowań w czasie dojazdów busem.

Kolejnym etapem związanym z tematyką bezpieczeństwa było spotkanie z funkcjonariuszami Policji: asp. sztab. Tomaszem  Pijewskim,  mł. asp. Zbigniewem Szumskim z cyklu ”Bezpieczeństwo w moim życiu”. Policjanci zorganizowali ciekawe zajęcia pokazowe przypominając wychowankom  o zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni. Zwrócili także uwagę wychowanków na noszenie  elementów odblaskowych w czasie zmroku. Podczas tego spotkania opowiedzieli także o swojej pracy. Ciekawym momentem zajęć były ćwiczenia pokazowe na parkingu z wykorzystaniem pojazdu policyjnego, możliwość oglądania wnętrza radiowozu policyjnego wraz ze sprzętem w jaki wyposażeni są funkcjonariusze Policji. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć rutynową kontrolę pojazdu z udziałem naszego kierowcy busa.

Aby przybliżyć problematykę bezpieczeństwa 29 listopada 2016 r. Zespół Edukacyjno- Terapeutyczny A,B wybrał się na wycieczkę w ramach  Dni Otwartych do Komisariatu Policji w Biskupcu. Znani nam funkcjonariusze Tomasz Pijewski i Zbigniew Szumski  oprowadzili nas  po  budynku, gdzie naszą uwagę zwróciła gablotka z wyeksponowanymi sukcesami Policji i pracami pamiątkowymi otrzymanymi w podziękowaniu za współpracę z placówkami oświatowymi. Mogliśmy z bliska poobserwować codzienną pracę Policji  i wysłuchać  prelekcji związanej z bezpieczeństwem oraz  ich pracą. Dużą atrakcja dla wszystkich uczestników wycieczki były zademonstrowane przez prowadzących atrybuty Policji i podstawowe wyposażenie.  Mieliśmy także możliwość rozmowy z podkom. Robertem  Stangreciak – Zastępcą Komendanta Komisariatu w Biskupcu, który opowiedział wychowankom o obowiązkach Policji.

Na zakończenie spotkania wychowankowie otrzymali odblaski,  a  w podziękowaniu  za współpracę wychowankowie wręczyli pamiątkową prace plastyczną.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować rodzicom zaangażowanym w zajęcia o tematyce bezpieczeństwa – Państwu Mędrek i Państwu Szumskim, a także Komisariatowi Policji w Biskupcu za otwartość i chęć współpracy z naszym Ośrodkiem.

Serdecznie dziękujemy!

                                                                      Iwona Chyczewska

                                                                                     Katarzyna Borowska

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam