UDZIAŁ WYCHOWANKÓW OREW W SPARTAKIADZIE „Z WIOSNĄ PO ZDROWIE”
Dodano: 21 maja 2014

W dniach 14-15.05.2014 sześcioosobowa grupa wychowanków  z naszego Ośrodka mianowicie: Elżbieta Smolak, Magdalena Woźniel, Andżelika Zastawna, Dominik Zastawny, Emil Pyzak i Dawid Kaczmarczyk wzięła udział w X Jubileuszowej  Spartakiadzie dla Dzieci i Młodzieży z Placówek Kształcenia Specjalnego pod hasłem „Z wiosną po zdrowie”. Nasza drużyna  wyruszyła do Działdowa z ogromnym entuzjazmem i  podekscytowaniem. Wychowankowie brali udział w licznych konkurencjach, które odbywały się pierwszego dnia na boisku MOSIRu w Działdowie, zaś drugiego dnia na Hali Sportowej.   Gdy rozpalony został ogień olimpijski na stadionie i przywitano wszystkich gości  zawodnicy przeszli do walki o zwycięstwo. Konkurencje były różnorodne, sprawiały zawodnikom wiele radości, na przykład konkurencja „Top Model”, w której należało przebrać się w jak najszybszym tempie w kostium, w przypadku naszej drużyny kostium kurczaka. Zawodnicy musieli wykazać się szybkością mi.in. w konkurencjach: bieg ze sztafetą, w „Balonowych wyścigach” czy „Ucieczka przed wężem” Odbyły się też się konkurencje zręcznościowe m.in. „Uciekaj myszko do dziury” czy  „Ale jaja” Wszyscy zawodnicy zaprezentowali swoją sprawność fizyczną, wykazali się umiejętnością współpracy w grupie oraz sportowej rywalizacji. Po zawodach na zawodników czekały liczne atrakcje mi.in koncert zespołu Paraliż Band, gdzie przy rytmach regaee wszyscy integrowali się poprzez wspólny taniec. Dużą niespodzianką był również ogromny tort z fajerwerkami z okazji X Jubileuszowej Spartakiady. Na spotkaniu integracyjnym zawodnicy zajadali się potrawami z grilla. Ale nie koniec tego dobrego! Na Spartakiadzie zagościli również Michael Jackson, Magda Gessler, Mariolka, Cleo, czyli przebrani pracownicy OREW Działdowo, z którymi każdy mógł zatańczyć. Pokaz umiejętności dał także zespół taneczny z Działdowa,  po którym zespół uczył osoby chętne prostego układu tanecznego. Nasi zawodnicy wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu i obdarowani cennymi nagrodami. Wszyscy wychowankowie wyrazili chęć udziału w Spartakiadzie w przyszłym roku szkolnym. Tymczasem możemy wspominać i oglądać zdjęcia z tegorocznego spotkania. Zobaczcie sami!

Urszula Dobrzańska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam