Dodano: 25 października 2016

Dnia 13.10.2016 roku pojechaliśmy do Barczewa do Muzeum Feliksa Nowowiejskiego. Byliśmy bardzo ciekawi co zobaczymy, czego będziemy mogli dotknąć, co usłyszeć. Na zajęciach w szkole dowiedzieliśmy się, że Feliks Nowowiejski był kompozytorem i stworzył „Rotę” i „Hymn Warmiński”. Mogliśmy się pochwalić swoją wiedzą przed Panią, która nas oprowadzała po Muzeum. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Rotę, oraz stworzyliśmy akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Każdy z nas mógł zagrać na fortepianie, który należał do Feliksa Nowowiejskiego. Przymierzaliśmy kapelusze, które znajdowały się w starej walizce. Obserwowaliśmy portrety Feliksa i jego rodziny oraz stroje które nosił. Podziwialiśmy ozdobne kaflowe piece, które mogliśmy badać dotykiem. Stare meble mogliśmy tylko obserwować, bo Pani tłumaczyła nam, że w Muzeum są rzeczy stare i nie można ich dotykać.

Po spędzonym czasie w Muzeum przyszedł czas na spacer, na który zostaliśmy zaproszeni przez Pana  w stroju Feliksa i jego żony. Spacerowaliśmy nad stawem i podziwialiśmy panoramę Barczewa.

Wyjazd wywarł na nas duże wrażenie i postanowiliśmy upiec ciasteczka dla osób , które oprowadzały  nas po nowej przestrzeni.

                        

                         Wychowankowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych w Biskupcu

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam