Dodano: 29 stycznia 2016

Zima to dla wychowanków sportowe wyzwanie, a zarazem niezapomniana przygoda. Zarówno młodsi i starsi wychowankowie w pełni korzystali z uroków zimowej pogody. Od mrozu lekko szczypały policzki, ale niskie temperatury nie były w stanie pokonać sportowego i ciepłego ducha wychowanków.

Starsi wychowankowie pokonywali długie dystanse podczas spacerów z wykorzystaniem kijków nordic walking. Ale zanim wyruszyliśmy, uczestniczyliśmy w krótkiej rozgrzewce, aby przygotować nasze mięśnie do intensywnej pracy. W pełni przygotowani, z kijkami w rękach, udaliśmy się na spacer. Wysiłek wkładany w równy i energiczny marsz, był wynagrodzony pięknem otaczającej przyrody, która nas otaczała. Ośnieżone drzewa i drogi oraz błękit nieba nad naszymi głowami, wywoływały uśmiech na naszych twarzach.

Młodsi wychowankowie sprawdzali swoje możliwości w jeździe na sankach. Każdy z wielką ochotą podjął się udziału w konkursie „Kto dalej pojedzie na sankach?”. Cieszyliśmy się, kiedy z każdą próbą, osiągaliśmy lepsze wyniki. Pełni wigoru, wracaliśmy na górkę, aby nikt za długo nie czekał na sanki.

Rehabilitacja sportowa może mieć różne formy. Jedną z nich są zajęcia na świeżym powietrzu, które motywują wychowanków do podejmowania różnorakich zadań ruchowych. Poprawiamy kondycję, wzmacniamy mięsnie, dotleniamy się, a przede wszystkim dobrze się bawimy.

 

Alina Dobrzańska

Edyta Jakubcewicz

Małgorzata Ryms

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam