Dodano: 8 stycznia 2015

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Parczu k. Kętrzyna. To miejsce w którym połączono zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. Znajdują się tam  miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, Grodzisko Rycerskie, oraz wiele  innych atrakcji. W tym roku można zobaczyć również Wioskę Świętego Mikołaja. Dzieci z  ZET  „I” i „J” postanowiły zobaczyć jak mieszka  Mikołaj  i jego pomocnicy.

            Gdy weszliśmy do chaty świętego Mikołaja, panował w niej Bożonarodzeniowy nastrój. Zauważyliśmy przystrojoną choinkę, dekoracje w oknach i na ścianach. Po chwili do chaty wszedł Mikołaj, serdecznie się z nami przywitał i usiadł na czerwonym fotelu, blisko choinki. Opowiadał o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia, wspólnie  zaśpiewaliśmy  kolędę . Poczęstował nas gorącą herbatą, a następnie  każdego zapytał o wymarzony prezent pod choinkę i przypomniał nam, że przychodzi tylko do grzecznych dzieci. Zwiedzaliśmy pracownie Św. Mikołaja , gdzie pod okiem Elfów pomalowaliśmy gipsowe ozdoby świąteczne i kolorowaliśmy świąteczne kartki.

 Każdy z nas przeszedł szybki kurs i został Pomocnikiem  Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci dostały certyfikat "Pomocnika Świętego Mikołaja". Dumni i szczęśliwi wróciliśmy do swoich domówJ

 

 

                                                                                                          Małgorzata Ćwiek

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam