Dodano: 7 stycznia 2015

Dziesiątego grudnia  pięcioro wychowanków  OREW i jeden uczestnik WTZ  brało udział w zawodach sportowych na basenie ,,Na Fali” w Dobrym Mieście. Zawody te były zwieńczeniem projektu ,,My też możemy być mistrzami” W skład naszej drużyny weszli: Smolak Elżbieta, Zastawny Dominik, Zastawna Andżelika, Ziejewski Karol, Falkowski Maciej oraz Żbikowski Rafał. Konkurencje były bardzo różnorodne – zarówno indywidualne jak i  drużynowe. Uczestnicy musieli wykazać się szybkością m.in. w konkurencjach: przepłynięcia na głębokim basenie  25 metrów stylem dowolnym, zjeżdżania na czas czy ,,marszu raków” Wszyscy zawodnicy wykazali się umiejętnością współpracy w grupie, a podczas  rywalizacji stosowali zasadę fair play. Podczas  meczu w kręgle czy w konkurencji ,,paczka” wychowankowie dbali o swoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Dużo radości i uśmiechu na twarzach wywołała konkurencja  ,,wyścig transporterów”, w  której każdy zawodnik miał  przed sobą  piłkę i musiał dostarczyć ją na drugą stronę  wyznaczonej trasy w dowolny sposób lecz bez  pomocy rąk (głową, brzuchem, nogami)

Po zakończeniu zmagań sportowych na basenie  wszyscy udaliśmy się do hali sportowej WTZ, gdzie odbyło się oficjalne wręczenie pucharów, dyplomów i medali. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wysoką sprawność fizyczną zdobywając wiele medali, w tym: złoty medal w konkurencji drużynowej, trzy złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz jeden medal brązowy.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla naszej reprezentacji!

Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się w organizację niniejszej imprezy, a w szczególności Pani Kierownik WTZ w Dobrym Mieście, Iwonie Ambroziak za ciepłe przyjęcie oraz możliwość udziału w projekcie ,, My też możemy być mistrzami”.

 

M. Ryms

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam