Dodano: 4 stycznia 2019

Z wielką przyjemnością wspominamy Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna, który miał miejsce w Gdyni w dniach 25.11.2018 – 01.12.2018. Był to dla nas niezwykły czas.

Do Gdyni wyruszyliśmy  rano 30 listopada 2018 roku. Po drodze zajechaliśmy do ośrodka turystycznego Warzenko, w którym organizatorzy Przeglądu zapewnili nam komfortowy nocleg i pyszne śniadania. Po krótkim odpoczynku w pokojach udaliśmy się do Gdyni, do Kościoła pw. Chrystusa Króla, gdzie odbywał się przegląd. Tam pracowicie  przygotowywaliśmy się do naszego występu. Przebieraliśmy się, robiliśmy makijaże, ćwiczyliśmy role. Podczas próby generalnej oswoiliśmy się ze sceną, oświetleniem i muzyką. Wystawiliśmy „Świteziankę”. Pomimo licznej publiczności nie mieliśmy tremy. Każdy z nas dał z siebie wszystko, zagrał najlepiej jak potrafi. Za to, otrzymaliśmy głośne brawa. Po spektaklu, do naszej garderoby przychodzili ludzie i nam gratulowali. Pojawiła się również telewizja TVP3 Gdańsk. Wtedy opowiadaliśmy redaktorom  o naszym przedstawieniu i o tym, czym jest dla nas Teatr. Mówiliśmy, jak dużo znaczy dla nas możliwość  występowania na różnych scenach, w różnych miejscach naszego kraju. Byliśmy z siebie bardzo dumni.

W tym samym dniu obejrzeliśmy jeszcze trzy spektakle wystawiane przez inne zespoły teatralne. Bardzo nam się one podobały.

            W nocy, około godziny 23.00 wróciliśmy do ośrodka Warzenko. Tam po intensywnym czasie przyszedł zasłużony sen. Następnego dnia, wypoczęci i gotowi na dalsze przygody, po śniadaniu pojechaliśmy do Gdyni. Zaliczyliśmy krótki spacer po wybrzeżu. Po czym dotarliśmy do Akwarium. Spędziliśmy dwie godziny na podziwianiu podwodnego świata. Byliśmy zachwyceni kolorami, pięknem oglądanych zwierząt i roślin.

Potem zjedliśmy smaczny obiad w restauracji „Pierożek” .

Gala finałowa rozpoczęła się w Kościele o godzinie 19.00. Siedzieliśmy w pierwszych ławkach i wszystko mogliśmy zobaczyć z bliska. Organizatorzy wręczali nagrody. My odebraliśmy statuetkę Kurtyna na Bis  za umiejętność pokazywania widzowi Mickiewicza bez słów. To nie był koniec wrażeń, bo na scenie pojawił się zespół NIEMAGOTU. Jeszcze nigdy nie bawiliśmy się tak dobrze w kościele przy muzyce na żywo. Zespół śpiewał  piosenki religijne, porywał nas do śpiewu i tańca. Poznaliśmy dużo nowych kolegów i koleżanek, przekazywaliśmy sobie życzliwe słowa i dobre myśli.

Na nocleg dotarliśmy bardzo późno ale to nam nie przeszkadzało. Warto było być wśród innych, poczuć się potrzebnym. W niedzielę, po śniadaniu pełni energii ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. 

Bardzo często rozmawiamy ze sobą o naszych wyjazdach teatralnych. Wspominamy cudowne chwile. Z wielką nadzieją czekamy na kolejne wyprawy teatralne.

 

                                                                     Sandra Kotlarczyk, Julia Helcer

                                                                      Karol Ziejewski, Patryk Bieżuński

                                                                      Maciej Falkowski, Adam Mędrek

                                                                      Adam Neuman, Marcin Adamowicz

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam