WSPOMNIENIA Z POBYTU NA ZIELONEJ SZKOLE 2013 WYCHOWANKÓW Z OŚRODKA – REHABILITACYJNO – EDUKACYJNO – WYCHOWAWCZEGO
Dodano: 25 września 2013

Karwia, mała nadbałtycka miejscowość, okazała się dla nas tak przyjazna, że już po raz drugi zorganizowaliśmy tam „Zielona Szkołę”. Dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Biskupcu wraz z rodzicami i nauczycielami spędzili w Karwii miło czas od 1. do 9. września.

Wychowankowie uczestniczyli w zajęciach ruchowych, grach i zabawach integracyjnych oraz zajęciach kształtujących kreatywność. Wieczorami organizowaliśmy szalone dyskoteki. Gdy tylko pozwalała na to pogoda, wszyscy wybieraliśmy się nad morze. Tworzyliśmy piaskowe rzeźby, bawiliśmy się z chustą Klanza i korzystaliśmy z ostatnich słonecznych dni, odpoczywając na plaży lub spacerując brzegiem morza. Odważniejsi zażywali morskich kąpieli, niezrażeni niską temperaturą wody i wysokimi falami.

W ramach „Zielonej Szkoły 2013” uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach. Na Helu zagościliśmy w Fokarium. Większość z nas po raz pierwszy w życiu widziała foki – to naprawdę urocze zwierzęta. W Łebie zwiedzaliśmy „Łeba Park” z makietami dinozaurów w rzeczywistych rozmiarach oraz miasteczkiem, w którym czuć klimat Dzikiego Zachodu. Najmłodszym uczestnikom wycieczki najbardziej w „Łeba Parku” podobał się  ogromny plac zabaw.

Z Zielonej Szkoły wszyscy przywieźliśmy miłe wspomnienia oraz siły do pracy w nowym roku szkolnym.

 

Małgorzata Konicka

 

Galeria

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam