Dodano: 15 czerwca 2016

Jest takie wspaniałe miejsce w Zyzdrojowej Woli, w gminie Piecki, gdzie  pani Eulalia Wojnicz – człowiek z ogromnym sercem dla zwierząt i ogromną pasją – prowadzi Fundację „Zwierzęta Eulalii” ratując zwierzęta, które spotkał nieszczęśliwy los. 11 czerwca  wychowankowie z Zespołów I, J i K wraz z rodzicami i nauczycielami, w ramach zajęć otwartych postanowili odwiedzić te cudowne miejsce.

      Gdy dojechaliśmy na miejsce dech zaparły nam piękne widoki – polany, staw, las i zwierzęta, które beztrosko poruszały się po posiadłości.  Gdy przyszedł czas na atrakcje, mianowicie przejażdżka wozami konnymi, wszyscy byli podekscytowani, a zwłaszcza dzieci. Przejażdżka była świetnym doświadczeniem, niosącym wiele wrażeń, emocji i uśmiechu. Gdy wróciliśmy z przejażdżki przyszedł czas na ognisko i oczywiście kiełbaski. Wszyscy chętnie zajadali się, integrowali się poprzez wspólne rozmowy przy ognisku. Potem nadszedł czas na kolejne przyjemności. Każde dziecko miało możliwość przejechać się na koniu. Chętnych nie brakowało, wielu z nich domagało się jeszcze więcej tej przyjemności, która nie została im odmówiona. Po jeździe konno pani Eulalia oprowadziła nas po swojej Fundacji, oglądaliśmy z bliska zwierzęta, które chętnie podchodziły do nas, a były to osły i świnie wietnamskie. Świnki wzbudzały w nas najwięcej uśmiechu. Psy i koty chętnie dawały się głaskać i zaskakiwały nas swoją łagodnością i spokojem.  Dzieci miały dużo frajdy z bliskiego kontaktu ze zwierzętami.

      Pobyt w Fundacji wzbudzał w nas dużo podziwu i radości, ale również niósł za sobą szczytny cel, bo przyczyniliśmy się do pomocy przebywającym tam pięknym i jakże szczęśliwym w tym miejscu zwierzętom. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wspólny wyjazd należy do wyjątkowych i niezapomnianych. 

 

Urszula Dobrzańska 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam