Dodano: 19 lutego 2016

11 lutego 2016 roku wychowankowie z rodzicami i kadrą OREW  wyruszyli w kulturalną podróż do Warszawy. W wycieczce brali również udział uczestnicy WTZ, którzy dotąd brali aktywny udział w działaniach Teatru Terapeutycznego „Kłobuczki”. Miejscem docelowym naszej wyprawy był Teatr Narodowy, który zrobił na nas ogromne wrażenie.

Czekając na spektakl pt. „Królowa Śniegu” zwiedzaliśmy zakątki tego wspaniałego zabytku, z zaciekawieniem zaglądając do najmniejszych jego zakamarków. Piękno kryształowych żyrandoli, połysk marmurowych podłóg i złote zdobienia na schodach wprowadzały nas w bajeczny świat, który za chwilę mieliśmy oglądać na dużej scenie.  

Przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” w reżyserii Piotra Cieplaka wywarło na nas ogromne wrażenie. To wszystko za zasługą wspaniałej gry aktorskiej, muzyki, ciekawych rozwiązań inscenizacyjnych, częstych zmian scenografii i kostiumów. Baśń  Hansa Christiana Andersena wciągnęła nas w swój magiczny świat. Z uwagą śledziliśmy losy głównych bohaterów – Gerdy i Kaja.

Wrażeń było co nie miara, ale to nie wszystko! Czekała na nas kolejna niezapomniana niespodzianka przygotowana przez miłych i otwartych pracowników Teatru. Po spektaklu z prosto ze sceny zeszli do nas wszyscy aktorzy, z którymi mogliśmy porozmawiać. Dostaliśmy od nich upragnione autografy i ten ważny moment został uwieczniony sesją fotograficzną.

                                                                                       Alina Dobrzańska

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Katarzyna Borowska

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam