Wycieczka na Kaszuby
Dodano: 23 maja 2014

W dniach 19-20.05.2014 odbyła się wycieczka uczestników  Warsztatu Terapii Zajęciowej na Kaszuby.

Pierwszym punktem programu był Park Miniatur w miejscowości Mirachowo – Strysza Buda, gdzie zobaczyliśmy kopie najbardziej znanych obiektów Polski i świata, wykonane w skali 1:25. Wśród nich znalazły się między innymi: Statua Wolności, Sfinks, Big Ben, Wieża Eiffela, Krzywa Wieża w Pizie, Katedra z Lublina, Kościół Mariacki z Gdańska, Zamek z Reszla i wiele innych.  Dodatkowymi atrakcjami w Parku Miniatur były również Zamek Strachu, Gabinet Śmiechu, Mini Zoo i Bajkowa Kraina z 60 postaciami z  baśni i bajek.

Kolejnym punktem programu był Skansen w Szymbarku, gdzie zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, mierzącą 46,53m., największy fortepian na świecie, dom Sybiraka, bunkier Gryfa Pomorskiego, dom Kaszuba z Kanady, dom z Turcji oraz słynny dom do góry "nogami”.

Z Szymbarka udaliśmy się na nocleg do Ośrodka Wypoczynkowego w Stawiskach, gdzie po obiadokolacji wspólnie spędziliśmy wieczór przy ognisku.

 Nazajutrz wczesnym rankiem udaliśmy się do Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji języka kaszubskiego w starej kaszubskiej szkole, a także w lekcji tkania i lepienia z gliny na kole. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć lokomotywy z różnych okresów historycznych. 

Pogoda i humory dopisały, wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia.

S.K.

 

Centrum
CASIZ
Droga do Samodzielności

Nie jesteś sam